Parfüm Seçmenin Püf Noktaları

Yaşam
parfum-secmek
Kokunuz tarzını yansıtır. Bu sebeple parfümünüz sizin attığınız imza kadar kişisel ve özeldir. Kendinize yakışan, teninize uyan ve etrafınızdakileri büyüleyeceğiniz parfümü seçmek için bazı püf noktalarına dikkat emek gerekir.
İşte parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken en temel püf noktaları:
1) Parfüm seçerken bileğinizin içine çok az miktarda parfüm sıkın ve biraz zaman geçtikten sonra koklayın.
2) Parfümün gerçek kokusu biraz zaman geçtikten sonra belli olur. Bu yüzden parfümün ağır ya da hafif oluşuna biraz bekleyip öyle karar verin.
3) Parfüm seçerken bulunduğunuz ortamın çok sıcak olması takdirde iyi bir sonuç alamazsınız. Sıcaklık kokuların daha farklı yansımasını sağlar.
4) Ten rengi seçeceğiniz parfümün kokularını belirler. Esmer tenli hanımlar daha sıcak ve yoğun, baharatlı, oryantal kokuları tercih etmelidirler. Beyaz tenli hanımlar ise çiçek kokularını, yeşili anımsatan ferah parfümleri kullanmalıdırlar.
5) Eğer cildiniz kuruysa parfümünüzü daha çok kullanın. Zira yağlı ciltler kuru ciltlere göre parfümü daha iyi saklar ve kalıcı hale getirir.
6) Sıcak hava parfümün bozulmasına yol açar. Bu yüzden yaz aylarında ferah parfümleri, kış aylarında ise baharatlı ve ağır parfümleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.