Peelingin Yararları Nelerdir?

Güzellik

peeling-nedir-peeling-nasıl-yapılır
Derimiz en alttan, en üst tabakaya kadar sürekli yenilenerek çoğalan hücrelerden oluşmuştur. Bunlar cilt yüzeyinde ölü hücre topluluğuna dönüşerek, bir çatı oluştururlar. Birbirlerine plazma ipiyle bağlı olup, kolayca sökülüp atlamazlar. Cildin yüzeyindeki ölü hücreler araçların ilerlemesini engelleyen bir trafik kazası gibi yeni hücrelerin yüzeye ilerlemesini engeller.

Bu ölü hücre birikimi; bina çatısı gibi, bir yandan doğal koruyuculuğu oluştururken, diğer yandan oksijen alımını engellediği için, sürülen nemlendiricinin de bir kısmını kendine alıkoyarak, yorarının etkisini azaltır. Kırışıklıklar ise daha derin ve belirgin bir hal alır. Aynı zamanda mikropların üremesi için elverişli bir ortam oluşturur. Cilt yaşlandıkça üst deri tabakası incelir. Buna karşılık ölü hücre tabakası kalınlaşır. Orta derideki liflerin sayısı ve işlevi azalır. Kırışıklar daha belirgin hale gelir ve böylelikle cildin rengi mat ve donuk gözükür.

Peeling etkisiyle cilt yüzeyinde görülen soyulma sürdükçe, alt katmanlardaki hücreler de kolajen ve elastin lifleri üretmeye zorlanır. Peelingin temel işleyiş mantığı; cildin üst yüzeyinden ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve cildin kendini yenilemek üzere hücresel düzeyde kışkırtılıyor olmasıdır.

Bu yöntem ile yüzeydeki kırışıklıklar, cildin erken yaşlanması, kan dolaşımı bozukluğu, güneş hasarları, lekeler ve sivilce izleri üzerinde etkili olmaya çalışılır.

Özet olarak peelingin yararları
* Hücre yenilenmesi ign kuvvetli uyarıda bulunur.
* Cildin üstündeki hücre yapısını düzenler.
* Kan dolaşımını hızlandırır.
* Cildin oksijen almasını sağlar.
* Antibakteriel özellikleri vardır.
* Cildin kalınlığını azaltarak derinlemesine temizlik sağlar.

Başarılı bir sonuç elde edebilmek için peeling, ciltte yeni problemler yaratmayacak kadar güvenilir ve yüzdeki problemi kökenine inerek ortadan kaldıracak kadar etkili bir yöntem olmalıdır. Her kozmetik uygulamasında peeling ürün vermek ve ev bakımında gerekli olduğunu göstermek yanlıştır. Düzenli uygulamanın neticesi olarak ince kırışıklıklar giderilir, cilt tonu ve yapısı gelişme gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.