Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj Yaşam

plaj-makyaji

Yaz aylarının bu kavurucu sıcağında tabii ki kendimizi denize ve havuza atmak en akla yatkın seçenekler arasında yer alıyor. Ancak denize giderken bile güzelliğimizden taviz vermemize gerek olmadığını da unutmamak gerekiyor. Her ne kadar pek çok kadın denize girince makyajının akacağını düşündüğünden makyaj yapmadan plaja gelse de, işin aslı tam olarak öyle değil. Zira doğru bir şekilde plaj makyajı yaparak güzelliğinizi plajda da korumaya devam edebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

İlk kuralımız, ağır makyajları unutmak. Zira güneşin altında veya denizde tuzlu suyun içinde ağır makyajların bize hiç bir faydası dokunmayacak, hatta cildimizde alerji yapma riskleri olduğu için zarar bile verebilecek. Ayrıca cildinizin hava almasını engellemeden güzelliği sağlamanız gerekiyor. Eğer cildinizde çeşitli kusurlar bulunuyorsa, bu kusurları gizlemek için renklendirilmiş güneş kremlerinden faydalanabiliyorsunuz. Hem sizi güneşten koruyacak hem de vücudunuzdaki pek çok kusuru örtecek olan bu koruyucuların hafif bir makyaj etkisi verdikleri bir gerçek.

Eğer sık sık suya girecekseniz hem maskaranızı hem de farlarınızı suya dayanıklı olan ürünlerden tercih etmelisiniz. Ancak bu sırada tuzlu suyun normal sudan daha aşındırıcı olacağını ve bu ürünlerin bile gözlerinizi bütün bir gün boyunca güzel tutamayacağını unutmayın. Dilerseniz gün ortasında hafif bir tazeleme ile gözlerinizin güzelliğini korumaya devam edebilirsiniz.

Deniz suyuna karşı ruj kullanmanın herhangi bir faydası yok ancak hafif bir ruj etkisi veren dudak nemlendiricilerini kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilir, dudaklarınızın her zaman en güzel şekilde görünmelerini sağlayabilirsiniz. Fakat bu ürünleri normal rujlardan biraz daha sık bir şekilde kullanmanız gerekeceğini de aklınızdan çıkarmayın.

Bahsettiğimiz bu ürünlerin haricinde kullanmak istediğiniz allık gibi makyaj malzemeleri maalesef genel olarak güneşe yahut deniz suyuna yeterince dayanıklı değiller. Akmış bir makyajdan daha kötüsü yok ve bu yüzden akma ihtimali bulunan ürünler yerine bu ürünleri hiç kullanmazsanız daha memnun olacağınızı söyleyebiliriz. Fakat makyajın sadece makyaj ürünleriyle yapılmadığını unutmayın. Zira saçlarınızın duruşu, bakışlarınız, mayonuz veya bikininiz de siz farkında olmasanız da aslında birer makyaj aracı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.