Popodaki sivilcelerden kurtulmak

Güzellik

mukemmel-popo
New Yorklu Dermatolog Debra Jaliman popodaki akne sorununu şu şekilde açıklıyor: “Ölü hücreler ve kıl köklerindeki bakteriler pürüzlere ve sivilcelere neden olur. Aktif kadınlar bu konuda maalesef daha şanssız.”

Peki, poponuzdaki bu pürüzlerden nasıl kurtulacaksınız?

İşte, etkili öneriler…
Benzoil Peroksitli duş jeli kullanın
Popodaki pürüzlerden kurtulmak için benzoil peroksit içeren duş jeli kullanmanızı öneriyor. Bu madde genellikle akne tedavisinde kullanılan ürünlerde bulunuyor. Dermatolog Jaliman, bu içeriğin kıl köklerini tıkayan ölü hücreleri temizlediğini belirtti.

Salisilik asitli pedlerle gözenekleri açın
Haftada bir kaç kez salisilik asitli pedlerle bölgeyi temizlediğinizde ileride oluşacak gözenek tıkanıklıklarını önlemiş olursunuz. Ayrıca bu asit, enfekte olmuş kıl köklerini temizlemede de oldukça etkilidir.

Laktik asit içeren bir losyon tercih edin
Vücut losyonlarının akneyi tetiklediğini düşünebilirsiniz. Ancak laktik asit içeren losyonlar, ölü hücrelerin cilde yapışmasını önler ve pürüzlerin giderilmesini sağlar.

Terledikten sonra daima banyo yapın
Spordan veya tempolu bir yürüyüşten sonra “Aman çok terlemedim” diye düşünüp banyoyu es geçmeye çalışmayın. Siz terlediğinizi hissetmeseniz bile gözenekleriniz kapanmıştır ve bakteriler üremeye başlamıştır. Bu bakterilerle ve kapanmış gözeneklerle etrafta dolaşıp oturduğunuzda poponuzdaki aknelere de zemin hazırlamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.