Pratik Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj

makyaj3
Pratik makyaj yapma teknikleri, özellikle de işe gittiğimiz ya da özel bir yere yetişmeye çalıştığımız zamanlarda yardımımıza koşuyorlar ve pek çok kadının makyaj için olması gerekenden fazla vakit harcadığı da bir gerçek. Dolayısıyla en hızlı ancak idare edecek şekilde makyajı tamamlamak, çoğu zaman ihtiyaç duyduğumuz şey olabiliyor. Sizler için günlük makyajı en hızlı şekilde yapmanızı sağlayacak bir kaç öneriyi bir araya getirdik.

Cilt Makyajı
Cilt makyajını çok ağır bir şekilde yapmanız illa ki gerekli değilse, ilk olarak yüzünüze güzel bir nemlendirici sürün ve nemlendirici teninize işleyene kadar on dakika başka işlerinizi tamamlayın. Bunun ardından bir BB krem kullanarak cildinizdeki kusurları hızlı bir şekilde kapatın. İlla ki kapanmayan sivilce gibi kusurlar varsa, o bölgelere normal fondöten uygulaması da yapabilirsiniz.

Göz altları için uğraşmak istemeyenler, kremlerini göz altlarına doğru da dağıtabilir ve belli bir miktar iyileşme sağlayabilirler. Yüzümüzün solgun görünmesini engellemek içinse hemen hızlıca birazcık allık uyguluyor ve cilt makyajımızı bitiriyoruz.

Göz Makyajı
Göz makyajını yaparken yumuşak fırça kullanmak, çok keskin görüntü oluşturmakta karşılaşılan pek çok hatayı ve harcanan vakti ortadan kaldırıyor, biraz daha dağınık bir görüntü oluştursa da makyaj ihtiyacını karşılamakta da yeterli oluyor. Standart maskara ve göz farı uygulamasını yaparken, üst ve alt kirpiklerinize yaptığınız işlemlerin arasında bir kaç dakika kalmasına da dikkat edin. Aksi taktirde maskara göz çevresine bulaşma riskine sahip.

Dudak Makyajı
Dudağı hali hazırda doğuştan biraz renkli olanlar, ruj sürmeye uğraşmak yerine her yerde bulunan nemlendirici balmlardan kullanabilir ve onun sunduğu hafif rengi tercih edebilirler. Eğer dudak renginiz cansızsa ve acilen dudaklarınızı renklendirecekseniz, çok keskin olmayan doğal renkler kullanarak dudak kalemi kullanma zorunluluğundan da kurtulabilirsiniz. Böylece bayağı bir vakit kazanacaksınız.

Ekstra Ürünler
Elinizde o an allık bulunmuyorsa rujunuzu kullanabilir ve yanaklarınıza dağıtarak allık etkisi yaratabilirsiniz. Bunun yanında bronzlaştırıcı olarak kullanılan pek çok ürün, allık, kontur ve göz farı olarak kullanılabildiği için tek ürünü en verimli şekilde kullanmayı da unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.