Ruh eşi nasıl anlaşılır?

Yaşam


Ruh eşi kalıbı pek çok kişi tarafından sıklıkla tekrarlanıyor ve herkes aradığı ruh eşini bulmanın peşinde. Ancak bu kadar söylenmesine rağmen onu bulmak da bir o kadar zor çünkü ruh eşini bulanlar bile aslında o kişinin ruh eşleri olduğunun farkında değiller. Dolayısıyla ideal bir ruh eşinde hangi faktörlerin bulunması gerektiğine bir göz atalım ve ilişkinin temel dinamiklerini biraz irdeleyelim. Fakat unutmayın, ruh eşiniz buradaki her bir koşulu karşılamayabilir çünkü mükemmel insan diye bir şey olmadığı gibi mükemmel uyum da yok.

Ruh eşinizi bulduğunuzda farkedeceğiniz en büyük şeylerden bir tanesi, ona duyacağınız sonsuz güven. Pek çok ilişkimizde karşımızdaki kişiye bir türlü tam olarak güven duyamadığımız için kendimizi biraz rahatsız hissettiğimiz bir gerçek ancak ruh eşiniz size bu hissi vermeyecektir. O yanınızda olmasa bile onu devamlı olarak soruşturma ve araştırma derdi hissetmeyeceksiniz. Çünkü içiniz ona duyabileceğiniz güven konusunda rahat olacaktır ve yersiz kıskançlıklar da sona erecektir.

Ruh eşlerinin daima aynı şeylere inanıp aynı görüşlere sahip olmaları ve aynı zevki paylaşmaları beklenir. Halbuki bu çok yanlış bir beklentidir ve ruh eşleri birbirlerinin kopyaları olmaktan ziyade birbirlerinin farklılıklarından keyif alabilen insanlardan oluşmaktadırlar. Fikir ayrılıkları yaşadığınız zaman birbirinizin üzerine gitmek yerine bu soruna bir çözüm bulmak için mücadele ediyorsanız, birbirinize uygun bir eş olduğunuz söylenebilir. Tabii ki bu durum her ruh eşinin böyle olacağı anlamına da gelmiyor çünkü sizinle her şeyi aynı olan bir partnere de denk gelme ihtimaliniz var.

Pek çok ilişkimizin içerisinde kendi kötü yanlarımızı kırpmak ve bazı sevmediğimiz yanlarımızı gizlemek gibi bir eğilimimiz vardır. Ancak ruh eşinizle birlikte olduğunuzda bu hissi bir kenara bırakacağınızdan ve kendinizi olduğunuz gibi göstereceğinizden emin olabilirsiniz. Bu sayede yapay ilişkiler ve gerçek bir ilişki arasındaki farkı da görme imkanınız olacaktır. Çünkü karşınızdaki kişi sizi olabileceğiniz halinizle değil olduğunuz halinizle sevecektir.

Tabii ki bazen o kişinin tam olarak doğru kişi olduğunu da anlamanız için içinize bir his doğması mümkün. Böylesi anlarda ruh eşinizi bulmanın keyfini sürün ve daha fazlasını kurcalamayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.