Ruh eşimi bulduğumu nasıl anlayacağım?

Yaşam

ruh-esi
Kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi genellikle kendi ruh eşlerini bulamamak ve bulsalar bile bazen bunu anlayamamak. Dolayısıyla her sene binlerce potansiyel olarak uyumlu çift maalesef ayrılıyor ve aslında ne kadar büyük bir fırsatı kaçırdığının da farkında olmuyor. Eğer ruh eşimi bulduğumu nasıl anlayacağım sorusunu kendinize sormaya başladıysanız, dikkat etmeniz gereken bir kaç husus hakkında sizi bilgilendirelim.

Ruh eşine sahip olanların hissettikleri en büyük duygu, bazen aşktan da öte, bir güven duygusudur. Bazı çiftleri siz de görmüşsünüzdür, birbirlerine aşık olduklarını söyler ancak bir türlü öteki tarafa güvenemez, sürekli onu takip ve kontrol etme derdinde olurlar. Ruh eşine sahip olanlar ise bu güvensizlik duygusunu arkalarında bırakabiliyor, eşlerine sonsuz bir güven duyuyorlar. Zira bu çiftler herşeyin yolunda gideceğini zaten kendi içlerinde hissediyorlar ve kaybetme duygusuna sahip değiller.

Bunun yanında, ruh eşini bulan kişilerin, ilişkileri içerisinde kendilerini değiştirmek zorunda kalmadıkları ve kendi içlerinden geldiği gibi davranmaları halinde bile ilişkilerinde bir sorun yaşanmadığı da ortada. Zira pek çok çift, bir diğerine kendini beğendirebilmek ve sorunların önüne geçebilmek için biraz dikkatli olmak zorunda kalsa da, ruh eşini bulanlar böyle bir durum içerisinde kalmıyorlar.

Cinsel hayattaki eşitlik ve keyif de ruh eşini bulanların bir diğer avantajı. Her ne kadar aşk ve sevgi bir ilişkinin temeli olsa da, başarısız ve keyif alınmayan bir cinsel hayatın genellikle insanları rahatsız etmeye başladığını da söyleyebiliriz. Bilhassa evli çiftlerde göreceğiniz bu durum, bir süre sonra çiftlerin hem duygusal hem de fiziksel olarak birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olabiliyor.

Birlikte keyifli vakit geçirmek ve benzer şeylerle ilgilenmek genellikle uzun vadeli ilişkilerin bir sırrı. Ancak bunu yaparken her iki taraf da kendinden feragat ettiğini düşünüyorsa, aslında o kadar da uyumlu değilsiniz demektir. Halbuki ruh eşini bulanlar, ortak olarak ilgilendikleri konulara vakit harcarken genellikle bunun kendilerine bir faydası olduğuna ve o işten keyif aldıklarına içten inanıyorlar. Eğer eşinizin hobi ve ilgi alanları sizi sıkıyorsa, onun ne kadar ruh eşiniz olduğunu biraz sorgulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.