Ruj Sürme Teknikleri

Makyaj

ruj-surme-teknikleri-ruj-surme-teknikleri
Ruj sürmek güzellik ve bakım için olmazsa olmazlardan. Ruj sürme teknikleri kullanılarak sürülmüş bir ruj sayesinde son derece hoş ve alımlı gözükebilirsiniz.

İnde dudaklardan geçici olarak kurtulup kalın ve dolgun gözükmesini istiyorsanız bunu ruj sürme tekniklerini deneyerek yapabilirsiniz.

Fakat bunu abartmadan yapmak gerekir.Yani bir kalem ucu mesafesinde ve kalemi yatay tutarak dudağımıza sürmeliyiz.Aynı uygulamayı alt dudağa da uygulamak gerekir.Doğallıktan uzaklaşmamak gerekir.Kalemin ruju aynı renkte değilse veya dudaklara şekil vermek için kalınlaştırmışsanız biraz daha koyu bir kalem tercih edebilirsiniz.Ama üzerinden yine sünger aracılığıyla geçmek gerekir.Daha sonra dudak kenarını belirginleştirmek gerekir.Sonra tekrar süngerle cildimizle aynı renk olana kadar dağıtıyoruz.Açık renk bir ruj tercih etmeliyiz. Çünkü açık renk ruj dudaklarımızı daha dolgun ve hacimli gösterir. Önce parlatıcıyla dudağımızı parlatırız. Alt ve üst dudağa aynı uygulamayı yaparız.

Eğer isterseniz yoğunluğunu artırabilirsiniz. Önceden kalem sürdüğümüz kısımlara da parlatıcı sürmeliyiz. Böylece dudaklarımız her zamankinden daha dolgun ve daha hacimli görünecektir. Ruj genellikle fırça kullanılarak sürülür. Bunun nedeni daha ince ve daha doğal görünmesini sağlamaktır.Eğer fırça yoksa herkes kendine özel ruju yani klasik rujları kullanabilir.Aynı ruju birkaç kişi kullanacaksa mutlaka fırça kullanmak gerekir.Eğer kişiye özel rujsa herhangi bir sakınca yoktur.Kişi direkt olarak dudağına uygulayabilir.Fakat fırça kullanılarak sürülen rujlar hem daha kalıcı, hem daha ince hem de daha doğal gözükür.İşte bu nedenlerden dolayı fırça tercih edilir.Hangi renk ruj kullanacaksak o renk dudak kalemiyle kontür yapmak gerekir.Hemen dudak bitim noktasında hafif şekilde kalemle geçilir.

Daha sonra üst dudak belirginleşir. Kullanılacak kalem rujun renginde olmalıdır.Fakat dudak rengindeki bir kalemle de kontür yapılabilir.Eğer aynı tonda ve renkte kaleme sahip değilsek bu durumda kontür yapıldıktan sonra bir süngerle üzerinden hafifçe geçmek gerekir.Dudak rengi ayarlanabilir.Bundan sonra eğer fırça kullanarak ruj süreceksek göz makyajına uygun bir renk seçilir.Seçtiğimiz rengi fırçayla dudağa uygularız.Uygun renk ve tonda ruju seçtiysek eğer uyumu yakalamış oluruz.Kişi tercihine göre veya dudak yapısına göre parlatıcı da kullanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.