Rujunuzu dudağınızın yapısına göre seçin

Makyaj

rujunuzu_dudaginizin_yapisina_gore_secin
Rujun dudağınızdaki etkisini en yüksek seviyede tutmak istiyorsanız ruju dudak yapınıza göre seçmelisiniz.
Biz kadınların en çok kullandığı makyaj malzemesi elbette ki ruj! Bu hiç şaşırtıcı değil çünkü ruj, hem çabuk ve kolay uygulanan bir malzeme hem de yarattığı etki inanılmaz…

İşte dudak yapısına göre ruj seçimi…

Normal dudaklar
Bu durumda pek bir çabaya gerek yok. Dudaklara önce bir miktar fondöten uygulayın. Doğal kontür çizgisi üzerine dudak çizgisini yapın. Dudaklarda örtülmesi gereken hiçbir hata olmadığından arzu ettiğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

İnce dudaklar
Rujunuzu doğal kontürün hemen dışına uygulayarak ince dudakları dolgunlaştırın. Dudakları ince bir toz pudra tabakasıyla pudralayın. Ruju sürün. Açık tonlardaki rujları tercih edin.

Kalın dudaklar
Dudaklara önce bir miktar fondöten sürün. Doğal kontür içerisinde dudak çizgisinin sınırlarını ortaya koyarak dudakları inceltin ya da dudakların dışına daha açık renk, dudakların ortasına daha koyu renk uygulayın. Çok parlak veya açık renklerden kaçının.

Düşük dudaklar
Dudağın kenarlarına bir miktar fondöten ya da kapatıcı uygulayın. Daha sonra üzerine toz pudra sürün. Dudak kalemini doğal kontür çizgisi üzerine sürün, ancak köşelere gelirken çizgiyi yukarı çekin. Ve unutmayın; daha açık ve daha pastel renkler dudakları daha büyük gösterir. Daha koyu ve mat tonlar ise dudakları daha küçük gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.