Sabahları Hazırlanmanıza Hız Katacak Altın Öneriler

Yaşam

mukemmel-kadin
Ne zordur öyle değil mi çalar saatin sesiyle uyanmak. 5 dakika daha, ertele ertele derken artık kalkma vakti gelmiştir ve isteksiz ama mecburi olarak o yataktan çıkılır:)

İşte o beş dakikaları uzatmak için sizlere bir kaç küçük öneri vereceğim ve artık sabahları işe geç kalmadan ama o beş dakikanın da keyfini çıkararak uyanacaksınız.

* İş üniforması oluşturun.

İşe giderken en çok beğendiğiniz ve en rahat ettiğiniz kıyafetleri eblirleyip onları dolabınızda yrı bir yere asın. Böylelikle işe giderken kıyafet seçmeniz zor bir hal almaz.

* Bölmeli çantalar kullanın.

Biz hanımların bir diğer zaman kaybedicisi de çanta değiştirmektir. Çanta hazırlarken ve değiştirirken zamandan tasarruf etmek için bölmeli çantalar kullanın ki gerek cüzdan, kart, anahtar vb. eşyaları kolaylıkla bulup değişim yapabilesiniz.

* Taytları elbiselerin yanına asın.

Biz bayanlar genellikle tayt türü kıyafetlerimizi çekmecelere tıkıştırmayı severiz. Ama bu düzen ne yazık ki giyinmemizi yavaşlatır. Bu nedenle en çok giydiğiniz taytı hangi kıyafetinizle kombinliyorsanız onunla birlikte aynı yere asın ki o kıyafeti giydiğinizde alt kısma ne giyeceğinizi hem düşünmemiş hem de kırışmamış bir tay giymiş olursunuz.

* Delik çoraplar çöpe.

Çorap çekmeceniz de delik, yırtık yani giyilmeye uygun olmayan çoraplarınız bulunuyorsa bunları bugünden itibaren çöpe atın ve bundan sonra da delik yırtık çorapları o çekmeceye asla koymayın. Çünkü bu şekilde giyilmeyecek çorap ya da taytları çekmecelerinizde tutmanız gereksiz dağınıklığa ve çorap seçiminde sizi yavaşlatmaya sebep olacaktır.

* Kirli kıyafetleri asmayın.

Üzerinizden çıkardığınız bluz, gömlek ya da pantolon kirliyse onun yeri direk kirli sepetidir. Eğer şimdilik asıyım sonra yıkarım mantığıyla giderseniz bir gün gelir o kıyafeti sabah giyerim diye düşünür ama elinize aldığınızda kirli olduğunu görünce büyük panik yaşarsınız. Bu nedenle kirliler direk olarak kirli sepetine gitmeli.

* Bir ürünle bir çok iş bir arada.

Bir ya da iki ürün kullanarak sabah nemlendirme, güneşten koruma, cilt lekelerini kapatma gibi bir çok bakım işini aynı anda aradan çıkarın. Bunun için en iyi önerim son zamanlarda sizlerinde sıklıkla duyduğu BB kremler. Bu kremler sayesinde sabah makyajınızda hızlanmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.