Saç Bakımı için Pratik bilgiler

Güzellik

dogal_sac_bakimi_icin_oneriler
1) Yaza Uzun Saçlarla Girmek için; 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağını ve 1 çay kaşığı biberiye yağını karıştırın. Saç diplerinize ve uçlarınıza sürün. Tarak yardımıyla karışımın saçınızın her teline değidiğinden emin olun. Bu karışımı saçınızda yarım saat beklettikten sonra ılık su ile şampuanlayın ve durulayın

2) Kepek ile mücadele; Yarım çay bardağı ılık suyun içine 1 kaçık bal atıp karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza parmak uçlarınız ile hafifçe ovalayarak yedirin. Ilık su ile şampuanlayın ve yıkayın.

3) Saçınızı beslemek için; yarım litre suyla bir bardak elma sirkesini karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla saç derinize sürüp 1 saat beklemeye alın. Ilık su ile durulayın.

4) Saç güçlendirmek,beslemek,korumak ve uzatmak için; 3 yumurta sarısı,4 yemek kaşığı gülsuyu, 1 yemek kaşığı biberiye yi karıştırın. Saç diplerinize parmak uçlarınızla masay yaparak yedirin. Yaklaşık olarak 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

5) Saçların parıltılı ve ışıltılı olamsı için; 1 demet maydonozu 15 dk boyunca demleyin.Sonra demlediğiniz maydonozun suyunu süzün. Süzlen suyu parmaklarınzla saçlarınıza sürün.Yaklaşık olarak 5 dk bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.