Saç Bakımı

Güzellik

suna-dumankaya-sac-bakimi
Saçların sağlıklı olmasında tüketilen besinlere çok önemlidir. Saçın dışarıda kalan kısmı ne kadar da­yanıklı ise, derinin altında kalan kısmı da o kadar dayanık­sızdır. Önemli olan bu bölgeyi sağlıklı tutmak gerekir.
Günlük saç dökülmesi gayet doğaldır. Yalnız gerekenden fazla dökülmesi sağlıksızdır.Bu durum herhangi bir deri has­talığının belirtisi olabilir, bunun için doktora gitmekte fayda vardır.

Saçlar mümkün olduğunca güneşten, denizden, rüz­gardan korunmalıdır. Saçların korunması için, kullanılan şampuanlar, kremler ve sabunlar bitkisel olmalıdır. Saçlar yıkanırken parmak uçlarıyla saç diplerine hafif şekilde masaj yapılarak yıkanmalıdır. Saçlar fırçalanırken yumuşak bir şe­kilde fırçalanmalıdır. İnce telli saçlar fırçalanmamak, müm­künse iri dişli bir tarakla taranmalıdır.

* Saçlar kurutma makinesi ile kurutulurken, makine mümkün olduğunca saçlardan uzak tutularak bu işlem yapılmalıdır.
* Yüzme havuzları klorlandığı için; saçlar korunmalıdır ve bone takılarak havuza girilmelidir.
* Bunların dışında, aşırı yorgunluk, alkol ve sigara, stres saçların yıpranmasına ve daha fazla dökülmesine neden olur.
* Ayrıca saçlara uygulanan boyalar, permalar kimyasal maddeler içerdiği için saçların canlılığını kaybetmesine ve yıpranmasına sebep olur. Bunun için saçlarınıza besleyici bitkilerle bakım uygulamanızda fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.