Saç Boyasını Nasıl Akıtabilirim?

Güzellik

sac-boyasi
Saç boyalarının doğal saç renginden sıkılan veya beyazlarla boğuşmakta olan kadınların en büyük kurtarıcılarından birisi oldukları bir gerçek. Profesyonel ellerde doğru bir renkle uygulandığında sizi çok daha güzel ve çekici gösterecek olan saç boyaları, maalesef bazen deneyimsizlikler, kötü uygulamalar ve yanlış renk seçimleri nedeniyle tam bir baş belası da olabiliyorlar. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşıldığında yapılması gereken iki şey kalıyor. Birincisi bir sonraki saç boyama zamanını bekleyerek istenen rengi aylar sonra yakalamaya çalışmak, ikincisi ise saç boyasını nasıl akıtabilirim sorusuna bir cevap bulmak. Sizler için bu konuyu araştırarak elde ettiğimiz evde uygulanabilecek olan çözümleri biraz anlatmaya karar verdik.

Saçlarınızın yeni boyanması durumunda, bu boyaları sıcak su kullanarak olabildiğince akıtmak mümkün. Saçların üzerine uygulanan boyaların oturmaları ve saça tutunmaları için belli bir vakit gerektiğinden dolayı, renkten memnun kalmamanız halinde günde bir kaç defa sıcak suyla saçları yıkamak ve boyaları akıtmak oldukça yardımcı olacaktır. Bu çözüm her ne kadar tam anlamıyla bütün boyanın akmasını sağlamasa da doğal saç renginizi yakalamak için yeterince etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ancak boyanızın üstünden bir kaç gün geçtiyse çok fazla sonuç almanızın mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor.

Uygulanan bir diğer çözüm ise saç rengi açmak için kullanılan kimyasal malzemeler. Bu malzemeler saç boyasını oldukça etkili bir şekilde sökebiliyor ve ortadan kaldırabiliyorlar. Ancak maalesef doğal saçınızın rengini de sökmeleri ve rengi açmaları nedeniyle uyguladıktan hemen sonra yeni bir boya uygulaması mecburi hale geliyor. Çok sık uygulanmaları ise saçlarınıza zarar verecektir ve bu nedenle abartmamanızı öneriyoruz.

Bazı kepek önleyici şampuanların da saç boyasını akıtma etkisinde oldukları biliniyor. Özellikle sıcak su ile boya akıtma yöntemini bir de kepek şampuanı ile desteklerseniz oldukça etkili sonuçları almanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu şampuanların da kimyasallar içermeleri nedeniyle çok sık uygulanmaları saçların kötü görünmesine sebep olacaktır.

Bu yöntemlerin çok sağlıklı olmamaları ve boyayı sökmek için uygulanan şeylerin saçlara az da olsa zarar vermeleri nedeniyle tabii ki en mantıklısı bir sonraki boya dönemini beklemek fakat acil olarak saç boyasını akıtmak istiyorsanız önerilerimiz dikkate almadan geçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.