Saç Kırıklarını Onarmak

Bitkisel Kürler

Saç Kırıklarını Onarmak

Saç Kırıkları Neden Oluşur?

Kuruluk, Stres, Isı hasarı ve sert kimyasallar, Yetersiz beslenme ve Hastalık saç kırıklarının oluşumuna sebep olan en önemli etkenlerdir. Bu etkenlerin oluşumuna yol açan faktörlere dikkat ederek saç kırıklarını önleyebilirsiniz.

Argan Yağı Maskesi

Birer tatlı kaşığı argan yağı ve ısırgan tohumu yağını 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı masaj yaparak saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçlarınızı streç film ile sarın, bu şekilde 1 saat bekleyin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı yıkayın. Bu yöntem, saçlarınızdaki kırıkları onarmakla beraber saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Biberiye Yağı Maskesi

1 yemek kaşığı biberiye yağı,1 yemek kaşığı havuç tohumu yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Daha sonra bu karışımı masaj yaparak saçlarınıza uygulayıp saçlarınızı streç film ile sarın. Bu şekilde 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu karışım, sahip olduğu besleyici özellik sayesinde saç kırıklarınızı onarmada oldukça faydalı olacaktır. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz.

Zeytinyağı Maskesi

Saçınızın uzunluğuna uygun miktarda zeytinyağını nemli saçlarınıza masaj yaparak sürün. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. İsterseniz zeytinyağına yumurta sarısı ekleyerek de aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez düzenli uygulamayla saç kırıklarınızın iyileşmesinin yanı sıra saçlarınızdaki kuruluğun son bulduğunu da göreceksiniz.

Bira Mayası Maskesi

1 tatlı kaşığı bira mayası, bir kahve fincanı yoğurt ve bir kahve fincanını suyu karıştırın. Bu karışımı saçlarınızın ucuna sürün. Bu uygulama, saç kırıklarınızı onarmakla birlikte yıpranmış saçlarınızı yumuşacık yapacaktır.

Avokado ve Muz Maskesi

Bir avokado ve muzu püre haline getirip yarım yemek kaşığı badem yağı ekleyerek hepsini karıştırın. Karışımı masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı sarıp 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu uygulamayla avokado saçlarınızı besleyerek kırıklarınızı onarmaya, muz ise ihtiyacı olan yumuşaklığı vermekte faydalı olacaktır.

Bal ve Tarçın Maskesi

Eşit miktarlarda bal, tarçın ve zeytinyağını iyice karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu uygulama kırıklarınızı onarırken saçlarınıza parlaklık da verecektir. Tarçının açık renk saçlarda zamanla renk değişimine neden olacağı unutulmamalıdır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.