Saç Maşası ile Doğal Dalgalar Nasıl Yapılır?

Güzellik

havalisaclar
Saç maşasıyla dalgalı ve oldukça hoş görünen bir o kadar da saçları dolgun gösteren modeller kolayca yapılabilmektedir. Kadınlar özelikle kendilerinde değişiklik yapmak istedikleri dönemde iri dalgalarla hem oldukça havalı hem de farklı bir tarz yakalamaktadır. “Su dalgası saç maşası” kullanılarak su dalgası yapılabileceği gibi, orta kalınlıkta maşa yoluyla doğal iri dalgalar da yapılabilmektedir.
Maşayla Doğal İri Dalgalar Yapın

Kadınların en çok tercih ettikleri maşa modellerinden doğal dalgaları hacimli, çekici ve iri bukleler şeklinde yapmak için şu adımları takip edin:

Maşa Uygulamadan Önce Saçlarınızı Düzleştirin

Öncelikle saçlarınız doğal olarak düz değilse, iri dalgalara zemin hazırlamak için saçlarınızı düzleştirin. Bunun için en kolay yol saç düzleştirici kullanmaktır. Eğer saç düzleştiriciniz yoksa fön çekerek de bu işlemi yapabilirsiniz. Fön çekerken eğer ince teli saçlarınız varsa orta kalınlıkta bir fırça kullanmayı unutmayın.

Saç Köpüğü Uygulayarak Saçınızı Hazırlayın

Saç maşası ile doğal iri dalgalar yaparken, saç modelinin daha sağlam ve uzun süre kalıcı olması için saçlarınıza şekillendirici köpük uygulayın. Saç köpüğü saçlarınızı ıslatacağından, uygulamanın ardından bir süre eğer zamanınız varsa doğal kurumaya bırakın. Zamanınız kısıtlıysa makine ile saçınızı iyice kurutun.

Maşa ile Saçlarınızı Şekillendirin

Saçlarınızı düzleştirip, köpük uyguladıktan sonra orta kalınlıkta bir maşa ile iri dalgalar yapın. Bunun için öncelikle maşayı ısıtıp, saçlarınızda gezdirerek, saç tellerini alıştırın. Maşayı saçlarınıza sararken saç köklerine yakın bir mesafeden başlayınca maşayı asla saç uçlarından köklere doğru sarmayın. Eğer saçlarınız çok yıpranmış haldeyse saç uçlarınızda maşayı çok az ve dikkatli kullanın.

Saçlarınıza Elle Ya da İri Bir Tarakla Şekil

Verin Son olarak buklelerin elinize ya da iri bir tarak yardımı ile şekillendirip, düzeltin. İşte doğal ve iri bukleleriniz hazır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.