Saç mezoterapisi ile saçlarınız gürleşsin

Güzellik

sac_bakimi
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaz ayları boyunca güneşin, klorlu havuz ve tuzlu deniz suyunun olumsuz etkileri nedeniyle yıpranan saçlar için önerilerde bulundu.

Saçların yaz mevsiminde farklı dış faktörler sebebiyle yıprandığını, özellikle yaz sonuna doğru saç dökülmelerinin başladığını ve saç tellerinde belirgin oranda kırılma ve yıpranmalar oluştuğunu belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Saç mezoterapisi ile bu sorunları rahatlatmak ve saçlara kaybolan canlılığını tekrar kazandırmak mümkün olabiliyor. Deri altına FDA onaylı farmakolojik, homeopatik ve doğal bitki ekstrelerinin çoklu enjeksiyon yöntemi ile saçlı dokunun beslenmesi ve ihtiyacı olan vitamin mineral gibi elementlerin hedef dokuya doğrudan transferini sağlıyoruz” dedi ve saç mezoterapisinde amacın, saçlı doku hücre metabolizmasına sadece alternatif bir şekilde gerek duyduğu destekleri sağlamak olduğunu vurguladı.

Saç mezoterapisi saçları güçleştirir

Kadınlarda, erkeklerde ve çocuklarda rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisinin birçok avantajının olduğunu dile getiren Cihantimur, “Saç mezoterapisinin en büyük avantajı, sorunlu bölgeye uygulanan ve dolayısı ile sadece bu alana nüfuz eden bölgesel bir uygulama olmasıdır. Kılcal damarların besleyemediği saç köküne gereken tedavi edici karışımlar enjekte edilir ve saç dökülmesinin durduğu gözlemlenir. Dolayısıyla saçların kökten beslenerek gürleşmesini ve parlak görünmesini sağlar” açıklamasında bulundu.

Saçı kökten besliyor
Saç kökündeki sıkılaşmalar, küçülmeler, saçlı dokunun yaşam döngüsündeki hızlanış ve anajen evrenin kısalışın saç dökülmesini tetiklediğine dikkat çeken Op. Dr. Cihantimur, saç mezoterapisi ile sağlıksız, cansız ve tüy gibi duran saçların, tam kökten beslenerek canlanmaya, canlandıkça daha gür ve parlak görünmeye başladığını belirtti.

Ne kadar etkili
Saç mezoterapisinin saç hücrelerinde gözlemlenen etkisine de değinen Cihantimur, “Saçların tekrar hayata döndürülmesini amaçlayan saç mezoterapisi, saç hücrelerini uyararak, seyrelen alanlarda tekrar saç köklerinin oluşmasına fayda sağlayabilir ve yaz sonu destek tedavi için saç mezoterapisi etkili bir uygulama olabilir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.