Saç Tipine Göre Bakım Önerileri

Güzellik

Sac-Modelleri
Özellikle, çalışan kadınların, en önem verdikleri konuların başında gelen saç bakımı en az cilt bakımı kadar, önemli ve dış görünüşü en çok etkileyen bakımlardan biri.. Pratik iş kadınlarının kolayca uygulayıp , çok da zaman kaybetmeden uygulabilecekleri bir çok saç bakım türü mevcut olup, saç tipine göre seçilip, iki ya da üç gün arayla uygulandığında, çok çabuk etkisini gösteren bakımlar. Saç tiplerine göre bakıldığında;

Yağlı Saçların Özellikleri ve Bakımı
Yağlı saçların bakımında, en önemli konu, saçların, saç derisinin yağlanmasına izin vermeyecek şekilde sık aralıklarla yıkanıp, temizlenmesi.Yağlı saç bakımı da yağlı ciltlerin cilt bakımı gibi yağsız ürünlerle yapılmalı. Bu saç tipi, genellikle, hormonal düzensizlikleri olan kişilerde görülüyor ve stres artışı da yağlanmayı arttıran en önemli faktörler arsında.. Saç derisi ve saç telleri yağlı bir görüntüye sahiptir. Saçların kabartılıp şekillendirilmesi oldukça zordur. Saçların görüntüsü her zaman parlaktır. Görüntü olarak da bu tip saçı olanlar, kendilerini rahatsız hisseder. Bu tip saçları yıkarken, yağlı saça uygun olarak seçilen kaliteli yağsız bir şampuan seçilmeli şampuanın, saçın ve saç derisinin her bölümüne iyice nüfuz etmesi sağlanmalı. Seçilen şampuan tipi hacim verici, güçlendirici özelliklere sahip olmalı.Durulamanın da çok iyi yapılması önemli.

Kuru Saçların Özellikleri ve Bakımı
Kuru saçlar adından da anlaşılacağı gibi hep kuru görünümlüdür. Bu kuru görünüm nedeniyle, bakımsız ve dağınık durur. Bu tip saçların da bakımında daha yağlı saç ürünleri tercih edilmeli, saç derisi de kuru görünümlü, pul pul bir görüntüdeyse bu tip saçlara özel, aloe vera ya da saç için etkin diğer bitkilerin özünden üretilmiş ürünler tüketilmelidir. Tercih edilen ürünlerin, arındırıcı, parlaklık verici, yumuşatıcı özellikleri olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.