Saç Uzatma Yöntemleri

Güzellik

sac_uzatma_yöntemleri
Bayanları güzel gösteren şüphesiz saç modelleridir, bayan için dikkat çekmenin en önemli yollarından biri olan saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi verelim.

Saç Uzatma Yöntemlerinde Takma Saçlar
Daha önce evde hazırlayabileceğiniz çok çeşitli bitkisel tarifler eklemiştik..Saç uzatma yöntemlerinde takma saçlara yer vereceğiz..Günümüzde sıklıkla kullanılan çıt çıt saçlar, postişler ve onların takılması hakkında işte bilmeniz gerekenler..

Takma Saçlar Nelerden Yapılır ve Saça Tutturma Seçenekleri Nelerdir ?
Takma saç hem slikon tabanlı hemde ağ tabanlı olabilir.Başımıza tutturulurken yapıştırıcı veya klips gibi çeşitli yöntemler uygulanabilir.Böylece takıp çıkarırken size kolaylık sağlar..

Slikon tabanlı saçlar ağ tabanlı saçlara nazaran daha doğal dururlar.Ağ şeklindeki taban takılırken; saçlar tek tek veya küçük guruplar olarak ağ ipine düğümlenerek bağlanır.Böylelikle sizin kendi saçlarınız uzarken doğal görünümü korunmuş olur..

Takma Saçlarda Ne tür Saçlar Kullanılır?

Takma saçlarda en iyisi, iyi kalitede insan saçından,saçı taktıracak kişiyi dikkate alınarak yapılan saçlardır.kişinin saç rengine , dokusuna, düz ya da dalgalı oluşuna uyacak şekilde saçın yoğunluğunu tamamlamalıdır.

Daha ucuz takma saçlar, orta kalite insan saçından, yapay kıllardan yada hayvan kıllarından yapılabilir..Avrupalı saçları pahalıdır, kalitesi ve dokusu rengi uyumu bakımından en çok tercih edilenlerdir.

Asyalı saçı çok dayanıklı olmasına rağmen saç üzerinde uygulanan işlemler onu daha kırılgan ve kuru yapar..Bu da kısa sürede şeklini ve özelliğini kaybetmesine neden olur, daha ucuzdur.

İnsan saçı narindir, bunun içindir ki en pahalı ve mükemmel takılmış saçlar dahi düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar.Belli aralıklarla yenilemek gerekir.

Takma saçın yerleştirilmesi

Takma saçı başınıza tutturma şeklinizin, saçlarınıız fazlasıyla etkileyeceğini aklınızdan çıkarmayın. Takma saç takılan bölgenin etrafında saç kaybını hızlandırabilir. Özellikle de kuvvetli bir yapıştırıcı ile ya da dokuma işlemi ile başa tutturulmuş olan takma saçlarda bu durum fazlasıyla görülür.. En az zarar veren, saç kaybını aza indirgeyen yöntem daha çok klipslerdir..

Kalıcı Olarak Tutturulan Takma Saçlar Nereler de Yaptırılır?

Kalıcı olarak tutturulan saçlar ;saç konusunda uzman kişiler tarafından, kuaförde altı hafta da bir çıkarılmak üzere tasarlanmıştır.Hem sizin hemde baş derinizin sağlığı için daha sık çıkarttırıp temizlenmesinde fayda vardır..Çünkü saç diplerinin iyi yıkanamaması, yağ ve deri döküntülerinin birikmesine neden olacaktır..En azından hafta da bir çıkartılıp veya gevşeterek temizlenmelidir..

Takma saçın başınıza yerleştirilmesinde çok fazla seçeneğiniz vardır..Bunlardan bazıları

Yapışkanla tutturma ; Takma saç, sizin saçınıza iki yanlı bantla tutturulur.Kullanımı kolay istendiğinde çıkarılıp takılabilir..Fakat terlemek ve yüzmek bandın yapışkanlığını yok edebilir, dikkatli olmak gerekir.

Klipsle tutturma ; Takma saçı metal klipslerle kendi saçlarınıza tutturularak yapılan bir işlemdir.Güvenli ve takıp çıkarması bantlarda olduğu gibi çok kolaydır.

Kopça ile tutturma ; bu yöntemde metal kopçalar takma saçın altına tutturulurlar ve daha sonra altta kalan, yanlarda kalan kendi saçınıza bağlanırlar.Bu yöntemde saç uzadıkça yeri değiştirilmelidir ve gündelik takıp çıkarılmasını imkansız kıldığından zahmetlidir.Sadece kuaförler tarafından takılıp çıkarılmalıdır..Bu da kalıcı tutturmada olduğu gibi temizliğinin yaratacağı sıkıntıdan dolayı avantajlı değildir..

Dokuma yöntemi ; bu işlemde kendi saçınız takma saçın aralıklarından geçirilir ve başınıza sabitleyerek örüldüğü için çok sağlamdır.

Dokuma yönteminde saç uzun süre başınızda takılı kalacağı için bölgesel dökülmeler görülebilir.Bu da saç sağlığınız açısından sorun yaratır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.