Saçlara Kış Bakım Önerileri

Güzellik

sac-bakimi
İşte, kış aylarında elektriklenen ve uçuşarak sizi çılgına çeviren saçların en ehemmiyetli sebepleri. Rüzgar, soğuk, kalorifer yüzünden kuruyan hava ve başı sımsıkı çevreleyen şapkalar… Şunu unutmayalım ki, saçlar kış mevsiminde özel bakıma gereksinim duyuyor.

Karlı ve yağmurlu günlerde saçlar farklı türlü bir şemsiyeye ihtiyaç duyuyor ve bu zorlu koşullarda saç spreyleri en ehemmiyetli kurtarıcı oluyor. Tabiki doğru ürünü seçmek koşulu ile… Uzmanlar kış ayları için özel kuru spreyleri tavsiye ediyorlar. Yanlış sprey seçildiği takdirde fön, saç daha yağmur veya kar taneleriyle buluşmadan bozulmakta.

Saçınıza en uzun saç spreyini bulabilmek adına evvela ürünü elinizin üst bölümüne test edin. Eğer cildinizde donuk ve yumuşak bir yüzey oluşturuyorsa, o hal de doğru ürünü buldunuz anlamına gelir. Nemli spreyler saç yüzeyinde ıslak, yapışkan bir tabaka bırakırlar. Bu hususiyetleri, fönün kalıcılığını temin eder.

Öte yandan ürünü kullanırken dikkat etmeniz lazım olan en ehemmiyetli nokta spreyi 20 cm mesafeden uygulamanızdır. Karlı veya soğuk havalarda saçlarınızı korumak için saç spreyi kafi olmayabilir. Bu nedenle, evden çıkarken başınızı kapatmanız gerekebilir. .

Ama saçınıza şekil vermek için çok uğraştıysanız eğer taktığınız bereyle bütün emeklerinizi de çöpe atacağınız garantidir. Bu gibi koşullarda saçınızı nemden korurken saçlara yeterli miktarda hareket serbestliği sağlayan kasketleri tercih etmenizde fayda mevcuttur.

Eğer yumuşacık berenizden vazgeçmek niyetinde değilseniz, ufak bir hileyle kafanıza yapışmış bulunan saçlarınızı yeni baştan eski görünümüne kavuşturmanız da olanaıklı.  Saç derisine uygulayacağınız dairesel masaj hareketleri saçın kaybettiği dolgunluğu yeni baştan kazanmasını temin ediyor. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.