Saçlarda Retro Modası “Pageboy Saç Kesimi”

Moda

Saclarda-Retro-Modasi-Danis-Sac-Kesimi
1950’li yılların seksi yıldızı Bettie Page o yıllarda dikkat çeken saç modeliyle de adından söz ettiriyordu. “Pageboy” saç kesimi olarak adlandırılan bu stil, şimdilerde yeniden moda oldu. Eğer kalp veya oval yüz şekline sahipseniz bu stille çok canlar yakabilirsiniz!

Doğal düz saçlı kadınların tercihi olabilecek bu saç kesimi, kulak altına kadar uzanan, perçemli bir saç modelidir. Genelde küt saç olarak adlandırdığımız saç modeli, komi saç kesimi olarak da biliniyor.

Saçlarda

Saç Tasarımı: Mod Martin Crean

Saçlarda

 Saç Tasarımı: Lisa Shepherd

 

Saçlarda


Saç
Tasarımı: Paul Mitchell

Saçlarda

Saç Tasarımı: John Carne

Saçlarda

Saç Tasarımı: Abacus Hair Studio

Saçlarda

Saç Tasarımı: Goldwell

Saçlarda

 Saç Tasarımı: Hair Studio

Pageboy Saç Kesiminde Yüzün Sağına Yönelen Stiller

Kendine güvenen kadınlar için son derece uygun bu saç modeli, aynı zamanda çocuksu bir hava yaratıyor.

 

Saçlarda

Saç Tasarımı: Bonce Fuarı

 

Doğru yüz şekli pageboy saç kesimini uygulamak için son derece önemli. Bu saç kesimi, genellikle kalp veya oval yüz şeklindeki kadınlar için uygundur. Dikdörtgen yüz şekli olanlar ise yüzlerine uygun olabilecek, omuz hizasındaki uzun modellerden birini tercih edebilirler. Kare yüz şekline sahip olanlar için ise pageboy saç kesimi yalnızca hayal kırıklığı yaratır.

En Ünlü Pageboy Saç Modelleri

Pulp Fiction filminde, 1950 takıntılı bir mafya babasının karısını oynayan Uma Thurman bu saç stiliyle karşımıza çıkmıştı.  Tabi 1990’lı yıllarda küçük bir rönesans geçirmiş haliyle.


“Charlie ve Çikolata Fabrikası”nın 2005 yılındaki film uyarlamasında Johnny Depp’in oynadığı Violet Bearegarde ve Willy Wonka (kendisi de dahil olmak üzere) bu saç kesimiyle dikkat çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.