Saçları canlandırmak için ne yapılmalı

Güzellik

saclari-canlandirmak
Baharda ruhunuz ve vücudunuz gibi saçlarınız da yenilenmeyi ve canlanmayı hak ediyor. Cosmopolitan dergisi, saçların güzelliğini artıran yeni yöntemleri mercek altına aldı…

İşte saçlarınızı canlandıracak yöntemler:

PRP yöntemi

Sağlıklı saçlar için en çok tercih edilen ve doğal bir yöntem olan PRP; kişinin kendi kanından elde edilen bir çeşit biyolojik ilaç. Özellikle ani seyreden dökülmelerde hızla sonuç veriyor. Bu yöntemde kişinin kendi kanı ayrıştırılıyor, bu sayede elde edilen novitamin, dolaşımı canlandıran ve zenginleştiren yapı taşları tekrar saç köklerine enjekte ediliyor. Tedavinin etkisiyse, üç ay sonra en yüksek düzeyde kendini gösteriyor.

Taze hücre yöntemi

Saçlara sağlığını geri kazandırmanın bir başla yolu da Taze Hücre Yöntemi. Bu yeni yöntem, saç kökleri zayıflamış ve yıpranmış bölgeyi taze hücreyle yeniliyor. Bu işlem için karın bölgesinden yağ alınıyor. Özel laboratuvarlarda işlemden geçirilen yağdan taze hücreler ayrıştırılıyor ve bu hücreler saçın güçsüz olduğu bölgelere veriliyor. Uygulandığı bölgenin doku kalitesini artıyor. Tedaviden sonra uygulama yapılan deri, bağ dokusu anlamında zengin hale geliyor ve en ince tüyler bile canlanıyor.

Lazer yöntemi

Regave lazer yöntemi, incelmiş saçlara uygulanan bir işlem. Güçlü ancak düşük seviyede lazer enerjisi kullanılarak uygulanan lazer ışınları, kafa derisindeki saç foliküllerini uyararak enerji üretiminin artırılmasına ve protein bloke edici enzimlerin etkilerinin azaltılmasına, dolayısıyla saç dolgunluğunun ve yoğunluğunun artırılmasına yardımcı oluyor. Düşük seviyeli bu lazer tedavisi, bilimsel fotobiyoterapi prensibine dayanıyor. Fotobiyoterapi, hücreler tarafından emilen lazer ışını hücre metabolizmasını uyardığında ve kan akımını artırdığında gerçekleşiyor. Saça gençliğini geri kazandıran bu yöntem, Amerikan sağlık kuruluşu olan FDA tarafından onay alan ilk lazer uygulaması.

Vitamin desteği

Sık kullanılan yöntemlerden bir diğeri ise mezoterapi. Bu işlemde; çok ince uçlu bir iğneyle deriye vitamin, kan dolaşım düzenleyiciler, elastin, kolajen tetikleyiciler ve keratin yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl enjekte ediliyor. Mezoterapi; saç dökülmesi, saç derisi ve cansız saç problemleri için kullanılabiliyor. Dermastamp ise; enjeksiyon uygulamalarına alternatif olarak gösterilen yeni bir yöntem. Sağlıksız saç derisinin ihtiyacı olan büyüme faktörleri, bitkisel kök hücre ekstreleri, vitaminler, mineraller ve hyalüronik asit Dermastamp kalemi ile deriye enjekte ediliyor ve bu sayede direkt içeriden etki etmeleri sağlanıyor.

Detoks

Saçın dökülmesini engellemek ve sağlıklı bir yapıya ulaşması için yapılan saç detoksu; saçı kirden arındırırken, vitamin takviyesi de yapıyor. Üç aşamadan oluşan bu sistem; deriyi derinlemesine temizleyerek kaşıntı, kepeklenme ve dönemsel saç dökülmesi gibi sorunları yok ediyor. Ayrıca saça parlaklık kazandırarak, matlık ve kuruluk şikayetlerini azaltıyor. Ozon uygulaması, gözenekleri derinin doğal yağının kirlerle birleşmesinden oluşan tıkaçlardan arındırıyor. Temizleme işlemi sırasında açılan gözeneklere mezoterapi kokteyli uygulanıyor. Deriye doğal vitamin desteği sağlanıyor ve lazerle kan dolaşımı hızlandırılıyor.

Saçları canlandıran maske

Saçınızın kalitesini artırmak ve onu canlandırmak için evde uygulayabileceğiniz bir maskeden yararlanabilirsiniz. Yaş maya, badem ve avokado yağıyla yapılan bu maske, saç kalitesini artırıyor.

Nasıl hazırlanır?

Yarım paket yaş maya
1 çorba kaşığı ılık süt
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı avokado yağı

Nasıl uygulanır?

Yaş maya, sütle ezilir. Avokado yağı ve badem yağı maskenin içine katılarak karıştırılır. Saçın her tarafına yedirilir. Saç daha sonra streç filmle kapatılarak bir saat beklenir. Sürenin sonunda mümkünse doğal bir sabunla yıkanarak durulanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.