Saçlarınızı Hızlı Uzatabilecek Özel Yağlar

Güzellik

havalisaclar

Evlerinizde hazırlayacağınız bazı doğal tarifler ile saçlarınızın daha kolay uzayabilmesini sağlayabilir ve bu sayede çok daha uzun ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Şimdi isterseniz buyurun gelin saç uzatabilen doğal yağlara birlikte göz atalım!

Saçlarınızı hızlı uzatabilecek özel yağlar
1- Hint yağı, Badem yağı, Susam yağı, Yılan yağı
Yağların hepsinden eşit miktarda bir kaba koyun. Saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Streç film ile saçlarınızı sarın ve 45 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

2- Hint yağı, Badem yağı, Yılan yağı, Sarımsak yağı, Buğday yağı, Bemiks, Bepanthen ampul
Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz bu yağların hepsini bir kavanoza boşaltın. Ampullerin hepsini yağların içine kırın ve haftada bir bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Saçlarınız gürleşecek ve daha çabuk uzayacaktır. Saçlarınızda en fazla 3 saat bekletin, ılık su ile duruladıktan sonra şampuanla yıkayın.

3- Zeytinyağı
2 yemek kaşığı zeytinyağını cezveye koyup ısıtın. Saç diplerinize masaj yaparak iyice uygulayın. Nemlendirilmiş bir havlu ile saçlarınızı sarın ve yarım saat saçınızda bekletin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

4- Isırgan otu
Banyoya girmeden önce taze ısırgan otunu kaynatın ve saçlarınıza sürün. Saçınızda 15-20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Zamanla saçlarınız gözle görülür bir şekilde uzayacak ve beslenecektir.

5- Kayısı yaprağı
Kayısı yapraklarını bir cezveye koyun, içine biraz su ekleyip kaynatın. Banyoya girmeden önce saçlarınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.