Sadece Diyet Sizi Kilolarınızdan Kalıcı Kurtaramaz!

Diyet

diyet
Diyet Sizi Kilolarınızdan Kurtaramaz! Evet bunu okuduğunuzda ‘Nasıl yani! ‘ dediğinizi duyar gibiyim…. Ancak doğrusu bu; çözümü yanlış yerde arıyoruz! Kısa sürede bizlere zayıflayacağımızın garantisini veren bir iki haftalık şok diyetler ile sadece kendimizi kandıracağımız üstüne üstelik de metabolizmamızı bozacağımız gibi beynimizi ve bedenimizi de sersemletecek, zayıf düşürecek ve moral bozacak diyet önerilerinden uzak durmalıyız. Bildiğimiz ama pek de umursamadığımız, hatta inanmak istemediğimiz bir gerçek de bitkisel hap veya şok diyetler ile kendimize zarar verdiğimiz gerçeğidir. Boş bir hayal uğruna sağlığımızı tehlikeye sokuyoruz.

Çözüm Diyette Değil!

Ömrünüzün kaç yılında, kaç ayında ya da kaç gününde rejim yapacağınızı düşünüyorsunuz? 3 aylık bir diyet programı ile 10 kilo verebilirsiniz peki ya sonra…..? 3 aylık sıkı bir diyet programı ile 10 kilo vermiş olacaksınız; peki metabolizmanız? Peki bedeninizin ve bünyenizin aldığı hasar? Bu 3 aylık süre zarfında ruhunuzdaki ve beyninizdeki mutsuzluk? Vereceğim 10 kilo için değer diyorsanız eğer… Unutmayın verilen o 10 kilo 3 ayın sonrasında size katmer katmer katlanarak geri gelecektir.

Diyet Sizi Kilolarınızdan Kurtaramaz; Önemli Olan Yaşam Biçiminizi, Beslenme Şeklinizi Değiştirmenizdir!

diyet1-300- Diyet yapmayı bırakın; diyet yapmak sizi hırsız yapar, her an kendinizi yenip dolabın önünde bulabilirsiniz kendinizi. Bu sizin psikolojinizi de ruh halinizi de bozacaktır.

– Yapmanız gereken tek şey AZ YEMEKTİR. Her şeyden yiyebilirsiniz ancak porsiyonu küçültmek, 3 taneyi 2 taneye düşürmek yeterli olacaktır ve en önemlisi sadece kendinizi doyurun; İÇİNİZDEKİ CANAVARI DEĞİL 🙂

– Günde mutlaka en az 2 litre su içmelisiniz.

– Arkadaş çevrenizden edindiğiniz diyet listelerini asla uygulamayın; arkadaşınıza uygun olan diyetler sizin için uygun olmayabilir; uygun olmayan bu diyet uygulandığında ancak cevap alınmadığında bu sizi daha çok üzecek ve kendinizi buzdolabının karşısında bulabilirsiniz, isyankar bir psikoloji ile!

Porsiyonunuzu Azaltın, Öğününüzü Çoğaltın….

– Küçük porsiyonları üç öğünde değil ortalama beş öğünde sürekli tüketin 🙂 Sürekli bir şeyler yemek sizi mutlu edecek ve diyet yapmanın olumsuz psikolojisinden uzaklaşacaksınız.

Diyet yapan biri olarak ve diyeti bıraktığınız an tekrar kilo almaya başlayacak biri olarak, kendinize şu soruyu sorun: Hayatımın sonuna kadar böyle beslenmeye hatta beslenememeye dayanabilecek miyim? İşte bu sorunun cevabı size gerçekleri gösterecektir. Beslenme şeklinizi değiştirmeniz hem sağlığınıza sizi kavuşturacak, hem de fit bir vücuda sahip olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.