Sağlıklı saçlar için Hindistan cevizi yağı kullanın

Güzellik

suna-dumankaya-sac-bakimi
Sağlıksız ve solgun görünen saçlarınızdan şikayetçiyseniz Hindistan cevizi yağı tam size göre. İçindeki trigliserid ve laurik asit saçlarınızı besleyecek ve güçlenmesini sağlayacaktır.

Hindistan cevizi yağının yararlarından kısaca bahsetmek gerekirse;

– İçindeki yağ asitleriyle saçınızı güçlendirir, saça parlan ve canlı bir görünüm verir.

– Saç derisini temizler ve saç tellerini kalınlaştırır.

– Saçları nemlendirerek yumuşatır, saçın yağ dengesini korur.

– Saç uçlarındaki kırıkları azaltmaya yardımcı olur.

– Hindistan cevizi yağı cilt içinde doğal bir nemlendirici görevi görmektedir. Duştan çıktıktan sonra vücut yağı olarak kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağıyla saç bakımı
1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını duştan 30 dk kadar önce saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar ellenizle masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında katı bir yağ olsa da, elinize aldığınızda elinizin ısısıyla eriyip sıvı kıvama gelecektir.

Eğer kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz, hindistan cevizi yağını daha uzun süre bekletebilirsiniz. Akşamdan uygulayıp sabah yıkayabilirsiniz. Sağlıklı, yumuşak ve canlı görünen saçlara sahip olmak işte bu kadar kolay! Pasifik adalarında yaşanların “yaşam ağacı” dediği hindistan cevizi yağını aktarlardan, marketlerden ya da kozmetik ürünleri satılan dükkanlardan temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.