Sağlıklı Zayıflamak ve Püf Noktaları

Güzellik

3gunluk-diyet-programi
Kilolu olmayı hiç kimse istemez ve kilolu olan kişilerde kilo vermeyi diyet yapmayı ama nasıl yapacağı hakkında bir bilgiye sahip olmadan sağdan soldan ekmeği kes, şekeri tatlıyı kes, hamurdan uzak dur gibi kilişeleşmiş laflar duyarsınız. Bu duyulan laflar sizi strese sokabilir stres size tam tersi bir zarar verir. Bunlardan en basiti stres ile cildiniz de sorunlar çıkabilir mesela sivilce ve benzeri. Biz bu makalemizde GvS olarak sizlere nasıl diyet yapılır ve bu diyetler ile ne kadar sağlıklı tok ve bir çok püf noktası hakkında bilgi vereceğiz.

En başta yapmanız gereken uygulamalardan bazıları şunlardır; Uyku düzeninizi bozuk ise onu düzene sokarak ilk püf noktamız ile başlıyoruz. Uyku problemim yok düzenli ama diyet yapamıyorum diyorsanız endişeye ve telaşeye gerek yok.

Bilinen şeyleri düzene sokarak başlamaktan kaçımız yoktur. Bunlar ne derseniz, Sabah,Öğle,Akşam olmak kaydıyla günde 3 öğün yemek yemeğe kendinizi alıştırmalısınız. Ara öğünlerde ise meyveler ile açlığınızı kesebilirsiniz. Sabahları 1 saat erken kalkıp yürüyüş yaparak spor yapmanız lazım hantal vücudunuzu bir an önce ayağa kaldırıp ve ardından koşturmanız lazım. Ortalama 45 Dakika yürüyüş koşu ve spordan sonra bir duş ile kendinize gelebilirsiniz. Kendinize göre ayarladığınız diyet sistemini unutun artık. Duştan sonra güne kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltıyı çok yeriseniz öğlen daha çok açıkırsınız fakat kahvaltıyı ne az ne çok olarak yeriseniz öğlene kaadar vücudunuz sizi tektiklemez. Öğlenleri ise daha çok haşlanmış şeyler yemeyi tercih ediniz en başında haşlanmış patates gelir bu öğünde çünkü patates insanı tok tutar. Patates dışında her türlü sebze yemeklerinden bol bol yiyebilirsiniz ( pırasa,ıspanak,kabak vs.) bunlardan daha sonra ise akşamları ağır olmamak şartı ile yağlı olmayan bir yemek düşünebilirisiniz. Mesela bir kase domates çorbası içerisinde kızarmış light ekmeği ardından pirinç pilavı yerine bulgur pilavı ve bol bol salata ile 3 öğününüzü tamamlamış olursunuz. Her öğüne başlamadan önce yapılması gerek 2 Bardak Su İç felsefesini unutmayınız. Su da sizin tok olmanızı sağlar ve az yemenize yardımcı olur. Eğer ki bunları yapıyorum fakat bir değişim yok artık zayıf ve zinde olmak istiyorum derseniz. Sizlere diyeceğimiz tek şey bir diyetisyen ile görüşüp doktor kontrolunde diyet uygulmalarına başlayabilirsiniz. Zayıflamak ve sağlıklı bir yaşam için en önemli şey hareket ve spordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.