Sarkık göğüslerin 7 nedeni

Güzellik

dogal-gogus-buyutme
Göğüs dokusunun vücudun diğer alanlarına göre daha hızlı yaşlandığını biliyor musunuz?

İşte sarkık göğüslerin en genel sebepleri:

Genler: Çok sık karşılaşılmasa da bazen sadece o şekilde gelişirler ve bunun genlerinizle alakası vardır. Göğüsler boy boy ve çeşit çeşit şekillenebilir. Yine de alt bölgesindeki kasları geliştirmek için egzersiz yapmak ve destekleyici sutyen kullanmak işleri biraz yoluna koyabilir.

Göğüslerin büyük olması: Eğer büyük göğüsleriniz varsa yer çekimi ile ne kadar savaşırlarsa savaşsınlar, eninde sonunda yenik düşeceklerdir. Ağır göğüsler kendilerinden küçük olanlara göre her zaman daha aşağıda durur. İyi bir sutyen kullanmak, duruşunuza dikkat etmek önemlidir. Eğer katlanılmaz sırt ağrılarına sebep oluyor iseler, küçültücü estetik operasyon düşünülebilir.

Sigara içmek: Sigara vücudunuzun geri kalan bölümüne zarar verdiği gibi göğüslerinize de verir. Nikotinin en büyük etkilerinden birisi vücudun kolajen üretimini olumsuz etkilemesidir. Bu da cildin doğal elastikiyetini kaybetmesi, zayıflaması yani erken yaşlanması anlamına gelir.

Sık kilo değişimi: Sağlıklı beslenmek tüm vücudunuzu etkiler, göğüslerinizin ne kadar dik durduğu dahil. Sağlıklı ve düzenli beslenmeli, ani ve sık kilo değişimleri yaşamamalısınız. Kilo aldığınızda deriniz genişler, tekrar verdiğinizde bunu toparlaması sandığınız kadar kolay olmaz ve meydana sarkmalar, çatlaklar gibi istenmeyen durumlar gelir.

Yanlış iç çamaşırı tercih etmek: İstatistiklere göre kadınların yüzde 80’i kendilerine uygun olmayan sutyenler kullanıyorlar. Sutyenin ana görevi göğüslerinizi desteklemektir. Siz hareket ettiğinizde onları sabit tutmaktır çünkü ne kadar çok zıplarlarsa o kadar strese girer ve deforme olurlar. Doğru göğüs ölçünüzü bilmeli ve vücudunuza uygun sutyen tercih etmelisiniz. Egzersiz yaparken ise mutlaka spor için üretilen ürünlere yönelmelisiniz.

Dik durmamak: Ebeveynleriniz ya da öğretmeniniz dik durmanızı söyledikçe nasıl kızdığınızı hatırlıyor musunuz? Duruş pek çok sebepten dolayı önemlidir ve bunlardan birisi de göğüslerin sarmasını önlemektir. Otururken düz ve dik durmak, yürürken omuzları geride tutmak göğüslerinizin de daha sağlıklı olmasına yarar.

Fazla güneşe maruz bırakmak: Cildiniz için sürekli olarak güneş kremi kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz, peki göğüs dekoltenize gereken özeni gösterdiğinize emin misiniz? Fazla UV ışının maruz kalan göğüs bölgesinde lekelenme ve kırışıklıklar kolaylıkla çoğalır. Ve elbette zarar gören cilt deforme olur, sarkar. Yaz mevsimi kapıdayken, kendinize dikkat etmenizi öneririz bayanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.