Selülit Dostu ve Düşmanı Gıdalar

Güzellik

selulit
Selülite neden olan ve selüliti önleyen besinleri öğrenin ve ona göre bir beslenme planı oluşturun.

Kafein
Çoğumuz sabahları bir bardak kahve içmeden kendimize gelemeyiz. Ancak kahvede bulunan yüksek orandaki kafein kan akışını ve metabolizmayı yavaşlatır. Portakal kabuğuna benzeyen kalçalar istemiyorsanız kahveden vazgeçmeniz ve yerine bitki çaylarını tercih etmeniz gerekiyor.

Şeker
80 gram şeker tükettiğinde kadınların vücudundaki serbest radikaller %50 oranında artar. Bu artış kan damarlarının esnekliğini kaybetmesine, kan akışının yavaşlamasına ve selülitin oluşmaya başlamasına neden olur. Selülit istemiyorsanız şekerden uzak durun.

Alkol
Bir kadeh alkol, kandaki yağ oranını artırmaya ve kan dolaşımını yavaşlatmaya yeter. Ayrıca östrojen seviyesini arttırarak vücudun vitamin alımını engeller. Selülitten kurtulmak istiyorsanız bira, şarap ve diğer tüm alkollü içeceklere veda edin.

Buğday Unu
Lektin, vücut için çok zararlı bir maddedir ve unun içerisinde doğal olarak bulunur. Selülitlerden kurtulmak için tam tahıllı un ve unlu mamulleri tercih edin.

Rafine karbonhidratlar
Kahvaltılık gevrekler, beyaz ekmek ve makarna gibi gıdalar kan şekerini yükseltir ve insülin hassasiyetini azaltır. Bu durum yağ depolanmasını hızlandırır. Sıkı bir vücut için çok sevdiğiniz makarna tarifleriyle aranıza bir çizgi çekmeniz gerekiyor.

Selülite sebep olan 10 yiyecek
Çikolata
Salam
Mayonez
Sosis
Tuz
Tatlılar
Yağlı et
Muz
Bira
Unlu mamüller

Selülitle savaşan 13 yiyecek

Badem
Haşlanmış yumurta
Taze maydanoz
Greyfurt gibi narenciyeler
Ananas
Havuç
Az yağlı süt ve süt ürünleri
Balık
Şekersiz müsli
Taze fasulye
Brokoli, karnabahar gibi sebzeler
Biber
Bol su

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.