Selüliti engellemek sizin elinizde

Güzellik

selulit
Selülit ne yazık ki tüm kadınların korkulu rüyası. Dengesiz beslenme, uyku düzeni bozukluğu, alkol gibi etkenler selüliti artırıyor. Vücutta belirgin hale gelen selülit ile baş etmek ise bir hayli zor. Ancak hayatınızda dikkat edeceğiniz bazı noktalar selülit oluşumunu engelleyebilir.

Dik Oturun

Sürekli yüksek topuklu ayakkabılar giyinmek, yanlış yürümek ya da kambur oturmak, selülitin oluşumuna sebep oluyor.Bu gibi durumlar, toplardamarlarda ve lenf damarlarında kanın geriye doğru akışını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle, yanlış oturma şeklinde iç organların sıkışmasına neden olur. Böylelikle, zehirli maddeler vücuttan çabuk çıkamaz ve atık maddeler dokularda toplanır. Selülit sorununuz olsun istemiyorsanız, dik oturmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Dans Edin
Egzersiz yapmak selüliti azaltabilecek en iyi yol. Haftada en az üç kez 40 dakika sürecek aerobik aktivite yapın. Yürüyün, bisiklete binin, yüzün, dans edin. Aerobik çalışmalar iyi ve planlı yapıldığında gergin ve formda tutuyor ve cilt altı yağları uzaklaştırır.

Güneşte Kalmayın

Özellikle 10.00 ila 14.00 saatleri arasında güneşlenmeyin. En az 15 faktörlük krem güneş kremi kullanın.15’ten yüksek koruyucular kullanın. Güneşlenmek yerine bronzlaştırıcı kremlerden de yararlanabilirsiniz.

Yürüyün

Bol bol yürüyüş yapın. Kısa mesafelerde araç kullanmayın. Asansöre binme alışkanlığınızı hayatınızdan çıkarın. Tabii 20. katta bir dairenin yoksa. Selüliti engellemek için dik oturmak yetmiyor. Tempolu bir yürüyüş kalça bölgelerindeki kan akışını hızlandırarak, selülitli görünümün azalmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.