Selülitsiz Bacaklar Hayal Değil

Güzellik

selulit
Her gün 40-50 dakika yürüyüşün ardından kese ile selülitli bölgeye masaj yapın. Ardından aşağıdaki özel karışımla 5 dakika daha masaj yapın.

Özel karışım için malzemeler:
1 kilo deniz tuzu, yarım limon suyu, 1/2 tatlı kaşığı portakal yağı, 4-5 damla biberiye yağı, 1 çay kaşığı zencefil, yarım çay kaşığı lavanta, 1 çay kaşığı yeşil çay, 10 damla greyfurt suyu, 10 damla havuç suyu.

Malzemeleri bir kapta karıştırın. Karışımın miktarlarını kullanacağınız bölgeye göre artırabilirsiniz. Karışımı buzdolabında 1 hafta bekleterek kullanabilirsiniz…

Selülitsiz bacaklar için bazı yöntemler:
Su ile tedavi edin

Su, selüliti geri püskürten en önemli silahtır diyebiliriz. Su, aşırı tuzun yarattığı şişkinliği dağıtır. Dermatoloji uzmanlarına göre su yönünden zengin gıdaları yemek, bacaklardaki gamzeleri azaltmak için daha etkili bir yoldur. Hangi yiyecekte en çok su olur derseniz, yanıtı, karpuz. Karpuz yüzde 90 oranında su içerir. Her bir porsiyonu 3,5 bardak suya eşittir ve sadece 46 kaloridir. Bunun dışında üzüm, mango gibi su içeriği yüksek, A ve C vitaminleri gibi iki temel antioksidanı içeren meyveler, cildin sıkılığını korumaya yardım eder.

Bu antioksidanlar, güneş ışığı ve hava kirliliğinin yol açtığı zararlı moleküllerden oluşan serbest radikallere karşı savaşta etkilidir, kolajen seviyesinin düşmesini engeller, cildin yenilenmesini destekler, cildin elastikiyetini korur. Deri altı sıkılaşınca selülit olarak adlandırılan yumruları daha iyi gizler.

Özel selülit egzersizi
Kardiyo ile yağları eritmek, selülit görünümünde de azalmayı sağlar; ama asıl bacaklarınızda sıkılaşma sağlayacak olan hareket ‘lunge’ hareketidir. Bu hareket, sizin selülite karşı silahınızdır adeta. İki önemli selülit alanı olan popo ve kalçanızda kas oluşumunu artırır ve sıkılaşma sağlar.

Yağlar bir kağıtsa, kaslar da kartondur. Kartonlar zayıfsa ya da azalmışsa, kağıtlar içeriye ve dışarıya doğru şişkinlik yapar; selülitlerde olduğu gibi. Ama kartonlar sağlamsa kağıtlar düz kalır. Kalça ve popolardaki kartonları sağlamlaştırmak için yapacağınız lunge hareketinin selülit azaltıcı etkisini çoğaltmak için önde olan ayağınızın topuğunu yere doğru bastırın ve kalçanızı sıkın. Her bir bacak için 12 ila 20 kez üçer set yapın hareketi. Bu egzersizi haftada üç ya da dört kez yaptığınız takdirde bir ay içinde kendinizdeki gelişmeyi fark edeceksiniz.

Kafein kürü
Kafein, bağ dokudaki suyu geçici olarak elimine eder ve o kötü çukurlar daha az fark edilir hale gelir. Dolayısıyla selülit kremi alırken kafein ya da aminofilin ve teofilin içeren bir ürün seçin. Kremi uygulamadan önce derinizde peeling uygulayın ve ölü hücreleri temizleyin. Böylece kremin gözeneklerden girmesi kolaylaşır.

Bronzlaşın
Ten koyulaştığında, üzerinde taşıdığı selülitler aynada daha küçük görünür. Öyleyse önce cildinizdeki ölü derileri temizleyip ardından bronzlaştırıcı losyon ya da sprey kullanarak harika bir kamuflaj yapabilirsiniz. Sürdükten sonra havanın kurutması için zamanınız yoksa saç kurutma makinesiyle ürünü vücudunuzda sabitlemeyi deneyin. Bacaklarınıza bronzlaştırıcı uygularken, ışıltılı bronzlaştırıcıyı bacaklarınızın alt kısımlarına uygulayın. Böylece bacaklarınıza daha uzun bir görüntü verirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.