Selülitten Kurtulmak Basit Yöntemler

Sağlık

selulit
Kalça ve basen bölgesinde oluşan selülitler her bayanını canını sıkan bir olaydır. Ünlü bayanların bile kameralardan selülitleri yüzünden köşe bucak kaçtıkları gibi selülitten hiç birşey yapmadan kaçmanın yolu yoktur.
Biraz spor biraz uygun tedavi yöntemleri ile selülitlerden kurtulmanız mümkündür.
Selülit ile savaşmadan önce düşmanınızı iyi tanımanız gerekmektedir. Buradaki makalemizde selülit nedir sorunun cevabını verdik. Eğer selülit üzerine başarılı çalışmaları ile ünlü doktorumuz Ender Saraçın Selülit Tedavisini okumak isterseniz buradaki makalemizi okuyabilirsiniz. Bu makalemizde selülit tedavisinin bir çok çeşitinden bahsedeceğiz.

Selülitten Kurtulmak Basit Yöntemler
Sıvı ihtiyacınızda suyu başka ürünlerden (kola,ayran, vb.” ziyade doğrudan su içerek karşılamaya çalışın.
Alkol ve sigaranın selülit üzerine etkisi büyüktür. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi buradaki makalemizde okuyabilirsiniz.

Tuzlu, karbonhidratlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Yağ zaten selülit oluşmasında 1 numaralı etken olmakla birlikte tuz da etkilemektedir. Bu yüzden ya tuz miktarını azaltın yada tuzlu yiyeceklerden uzak durun.
Yapay tatlandırıcı ve renklendirici özelliği bulunan ürünlerden uzak durun. Örnek olarak renkli ve resimli pastalarda olan renklendiriciler, ucuz baklava, kadayıf ve bal üretiminde kullanılan glikoz şurubu gibi ürünler sağlığınızı bozduğu gibi selülit oluşumunda da etkilidir. Bu türlü yiyecekleri kullanmanızı asla önermiyoruz. Normal olarak üretilen şekerli ürünleri de tamamen kesin demiyoruz ama mümkün olabildiğince azaltın. Şeker kilo aldırır.
Nişasta deposu olan patates, havuç ve prinç suyu tutucu özelliği bulunan yiyeceklerdir. Bu ürünlerden de uzak durmalısınız.

Selülit in bir numaralı düşmanı sudur. Suyu ne kadar bol tüketirseniz selülitleri o kadar azaltır ve yok edersiniz. Zaten selülit oluşması susuzluktan kaynaklanmaktadır. Uzmanlar 2 litre su içmenizi tavsiye ediyor fakat bu kimi insanlara zor gelebilmektedir. Hiç olmazsa gece yatarken minimum 1 bardak su içip yatılmasında fayda vardır.
Mümkünse haftada 1 balık yiyin. Balık içerisinde bulunan fosfor dokuları kuvvetlendirici ve yağları eritici etkisi bulunmaktadır.

Yiyeceklerde mümkün olduğunca yağlı kızartmalar yerine haşlamaları tercih edin.
Suyun vücuttan kolay atılması için sebze olarak kereviz, beyaz ve kırmızı turp meyve olarak çilek tüketin. Bolca vitamin ve minarel alın. Mineraller için maden sularından faydalanabilirsiniz. Genel olarak sebze ve meyvelerden rengi koyu kırmızı olan, elma, domates, karpuz, siyah üzüm, ıspanak, brokoli, portakal, greyfurt gibi ürünleri tüketin. Meyveler yemekten 2 saat sonra alınmalı.

Sitemizde yer alan bitki çaylarını sıklıkla tüketin. Bitki çaylarını ve diğer makaleleri incelemek için tıklayın.
Selülit i yok etmek için kozmetik ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken masajı da beraberinde uygulayın. Eğer siz tek başınıza yapamıyorsanız mutlaka birilerinden yardım alınız.

Yanlış oturuş bozuklukları, topuklu ayakkabıya bağlı olarak yamuk yumuk yürümek, yanlış oturmak selülit oluşumuna yol açabilir. Çünkü düzensiz hareketler kan akışını da düzensiz hale sokabilir.

Su ile beraber selülit in en iyi düşmanı düzenli egzersiz ve spordur. Düzgün kan akışı selülit i engellemede önemlidir. Düzenli yürüyüş yapın, bisiklete binin ve yüzün.

Selülit Masajı

Yukarıdaki maddede kısaca bahsetmiş olduğumuz selülit masajı egzersiz sınıfına girmekle birlikte selülitte kurtulmada önemli araçlardan birisidir. Kişinin kendisine göre hazırlayacağı rejim, düzenli egzersiz, uygun kozmetik ve bitkisel ilaçları ile birlikte yapacağınız selülit masajı kısa zamanda mükemmel sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Selülit masajı yapmak bütün kuvvetinizle hamur yoğurur gibi yağ dokunlarını sıkmak değildir. Bu şekilde bölgesel yağlarınızdan kurtulamazsınız. Deri altındaki kan dolaşımını etkileyecek türden selülit masajı yapılması gerekmektedir. Bunun için ya uzmanlardan yardım almalı yada onların tavsiyelerine göre masaj yapmalısınız.

Mezoterapi
Selülitli deriye bir çok farklı açıdan iğneler batırıldıktan sonra bağışıkık sisteminin devreye geçmesi amaçlanıyor. Bu şekilde damarlar iğneler yardımıyla uyarılarak kan dolaşımı hızlandırılmaktadır. Selülitli derinin altında damarları açıcı reaksiyon meydana gelir. Mezoterapi sonuçlarının hızlı sonuç verebilmesi için iğneleme esnasında kullanılan ilaçların küçük dozlarda kullanılması gerekmektedir.

Akupunktur
Tek başına selüliti yok etmede yeterli olmayan bu yöntem diğer yöntemler ile birlikte denendiğinde faydalı olabilmektedir. Akapunktur hormonal düzensizlikleri giderilmesinde, kan dolaşımının düzenlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu özelliği ile deri altındaki düzensizliklerin yok edilmesinden faydalanılacak bir yöntemdir.

Şimdi dilerseniz tüm anlattıklarımızı videol olarak izleyelim. Bu şekilde daha kalıcı olarak selülit tedavisini öğrenmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.