SeN Git “Aşk” Bana Kalsın..!

Şiir Defteri

duygu-dolu-yazılar
Her gidişine ayrı anlam yüklüyorum yapma allah aşkına! Ya hep kal benimle yada söz etme gidişlerden yada silinsin isminde cismin de… Oynama benimle dengemi bozuyorsun. Aşkı yaşayacak yürek bırakmıyorsun insanda böyle değildin sen …

Bittiyse heyecanın bileyim ben de. ‘seni çok seviyorum’ diye başlayan ve ‘Ama …’ ile devam eden cümleleri duymakdan bıktım. Seviyorsan seviyorsundur aması olmaz bu işin. Üstelik bir cümlede ‘Ama’ varsa bir önceki yargının hiç bir hükmü yoktur. ‘Seni çok seviyorum ;ama birlikte olmamız imkansız … İmkansız diyebiliyorsan eğer sevmiyorsun demektir. Bahanelerin arkasına sığınma.
İnsanların hayatına sorgusuz sualsiz girip darmadağın eden sonra da hiçbir şey söylemeden gitmeye çalışanlardan nefret ediyorum.
Böylemisin sen de? Gerçekten gitmek mi istiyorsun? Yürekli ol biraz hadi konuş. Söylemek istediğin ne varsa.

İki çift sözü haketmedimi bu aşk? Yaşanılan bunca şeye hiç mi saygın yok?
Ah ben niye yanılıyorum hep? Niye tam “işte bu” dediklerim sömürüyor aşkımı? Biraz daha mı katı olmalıyım? Biraz daha mı kapalı tutmalıyım kapılarımı? Bazen bu dünyadan olmadığımı düşünüyorum. Bu devrin insanı değilim ben. Oyun çeviremiyorumhesap yapamıyorum. Ban ait olmayan kişilere bürünüp bir plan dahilinde hareket edemiyorum. İnsanız biliyorum hepimizin zaafları var ve hepimiz egolarımıza boyun eğebiliyoruz. İyide hep beni mi bulacak bunlar?
Hiçbir kaygıya yer vermeden hiç bir hesabı düşünmeden açsaydın bana yüreğini işte o zaman görürdün bir aşkın nasıl efsaneye dönüşe bileceğini !
Sen gözlerini kapıyorsun sen varsın başka hiç kimseye bakmıyorsun. Her şey senin çevrende şekillenmeli ve herşey sana göre düzenlenmeli. Beceremiyorum kusura bakma .
Aşk tam teslimiyet ister Kendini aşkın kollarına ya bırakırsın ya da bırakmazsın. “Bir yanım dışarda kalsın” dediğin noktada aşkı boğarsın. Yok edersin o güzelim duyguyu. Bu yüzden hep cesurların işidir aşk. Kacışları yalanları aptalca oyunları kabul etmez. Aşk; saf duru insanları sever. Kafasında binbir tilki dönenler aşkı yaşayamaz. Arınmalısın. En saf en duru halinle dönmelisinki yaşaya bilesin aşkı. Kısacası sevgilim sana göre değil bu iş..

SENİN YOLUN AÇIK OLSUN BIRAK AŞK BANA KALSIN…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.