SEN GİTTİN YA!! Uğur Babat

Şiir Defteri

sen gittin ya
şimdi her yer karanlik. varliğinda olan tüm renkler seninle beraber gitti. gökkuşaği dahi sadece
tek rengi gösteriyor , oda gece karanliğinda doğuyor. artik ihtiyac duymuyor güneşe.
yarasalar gibi dolaşiyorum etrafta sessizce. kimseye zarar vermeden kaldirim taşlarina bakarak yürüyorum..elimdeki ucuz biranin tek mezesi şu yalnizlik. daha bi efkarli oluyormuş meğer sensiz içmek.
dinlediğim her şarkida cigaranin dumanini ciğerlerimde hissediyorum artik..

beni bu yaşimda salya sümük ağlatan tek şey meğer neymiş biliyormusun? elini tutabilmek için söylediğim o masum yalan.. el falina çok iyi bakarim demiştimde sen hemen avuçlarini açip bana teslim ettmiştin ya o an sanki tüm bedeninde avuçlarimin içindeydi. sen anlamadin ama ben çok heyecanlanmiştim. falin bitincede ellerini çektin ya elimden? annesinin elini biraktiği için kaybolan bir çocuk gibi olmuştum..

sen anlamadin ama,
sen giderken tüm kelimelerde arkandan sürüklenerek geldi.bir şey diyemedim sana.içimden attiğim o çiğliklari duymani isterdim. ne olur gitme kallllll diye bağirdim sana sessizce.kulak zarlarini patlataçak o çiğliği yine duyan tek ben oldum .
o parkta saatlerce oturdum senden sonra. babasinin gözleri önünde boğulan bir adamin yaşadiği şoklari yaşattin bana .hangi kelime bu cümleye uyacak bilmiyorum ama sen giderken ben sadece sana bakip tüm beceriksizliğimle ağladim.

sen giderken ,
ben sadece gidişini izlemedim. içimden tanriya yalvardim , ne olur tanrim geri gelip bana sarilsin beni bir annenin çocuğunu sevdiği gibi sevsin , saçlarimi okşayip bana tekrar sarilsin dedim ama beni ne tanri dinledi nede sen. ne o kulak asti nede sen geri geldin.
peki sen şimdi birdaha geri gelmiyecekmisin? peki ben kime seni seviyorum diyip sarilicam, kim kaldi şimdi geriye beni avutacak. kim ben hasta olduğumda üzülücek? kim bana seni çok özledim diye mesaj atacak gece yarilari. kim merak edecek beni?peki kim benimle kavga edecek masumca.
biliyorum artık kimse bunları bana yaşatamıyacak . sen artik yoksunya şimdi , ben her gece ağlarken seni ararım duvarlarda..

sen yoksun ya şimdi
ben bu sahil banklarında elimde ki ucuz birayla arkadaş olurum. hatta benim dualarımı kabul etmeyen
tanrımla oturur konuşurum saatlerce. her sevgiliye küfür eder sararım etrafataşırım tüm mutlu Insanlara.
aklıma senin bir beraberliğin olduğunu getirir lanet ederim banktaki yalnızlığıma ve salaklığıma.
kurşunlar sıkarım her gece firar eden aklıma.batırırım kaptanı olmayan tüm gemileri..yıkarım tüm kurduğum
hayaleri. tüm beyaz gelinliklerimi atarım şu fırtınası bitmeyen denize.orucunu bozmuş biri gibi sarılırım bir dal cigaraya.
suç üstü yakalanırım katili olurken bir sevginin. artık sen yoksun ya hayatımda ben her gece firar ederim bu bedenden.sen bilmiyorsun ama annemde artık sıkıldı bu göz yaşlarımdan..sen nasil erkeksin diyor bana…..sahi, ben nasil bir erkektim??

sen bilmiyorsun ama,
ben hala bir çocuk gibi ağliyorum odamdaki yatağimda.
her dökülen göz yaşimda bir dua sikiyorum gökyüzüne.kabul olurmu bilmem ama bu dualar, olmama ihtimaline rağmen ben yinede titreyen bir bedenle ediyorum. herseferinde kucağima sen diye aldiğim yastiğim sirilsiklam oluyor.üzerinde dalga dalga iz birakiyor tuzu bitmiş göz yaşim.
sen bilmiyorsun ama galiba dün gecede dayak yemişim sokak serserilerinden. elimdeki şarap şişesi kizdirmiştir yine . neyapayim addam gibi içemiyorum şu lanet aci şeyi.ne zaman sarhoş olsam çiğliklarima boğuluyor bu sahil şeridi.sen beni unuttun ama bende ne bileyim işte hala unutamamdim..

sen beni unuttun ama,
ben unutmak isterken dahi hatirliyorum o kahrolasica yüzünü.beni mezar taşi gibi kas kati yapan o gözlerini..birde neyi hiç unutmuyorum biliyormusun? hani cep telefonlarimiza devamli çaldirip çaldirip kapatirdik ya?işte onu.. sen her çağri atişinda ruhum senin yanina koşardi. bir sonraki çağriya kadarda gelmezdi. şu siralar her telefonum çaldiğimda sensin saniyorum . sen olmadiğini anliyincada açmadan firlatiyorum yanimdaki bir koltuğa. ne olurdu sanki az önce telofon açan kişi sen olsaydin?

sen olsaydin,
benim gibi güçsüz bir şekilde yaşabilirmiydin bu ayriliktan sonra. peki ağlamak için son insaninda yanindan gitmesini beklermiydin. biliyormusun artik o giden son insan dahi yanima gelmiyor. sikiliyor galiba insanlar ayrilik hikayemi dinlemekten. bir ben sikilamadim seni kendime anlatmaktan
birde sana hep derdim ya sen son sevdiğimsin diye? son kez daha diyorum.
sen son seni seviyorum dediğim oldun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.