Sevgilim çok Kıskanç, Ne Yapmalıyım?

Yaşam

kiskanclik
Kıskançlık her ne kadar hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen bir duygu hali olsa da, erkeklerin bu konuda biraz daha yoğun duygular altında oldukları bir gerçek. Özellikle ülkemizde olduğu gibi erkek egemen düşüncenin ağır bastığı ve kadın haklarının biraz daha alt düzeyde olduğu yerlerde erkeklerin bu kıskançlıkları zamanla ilişkileri öldürecek düzeye gelebiliyor. Ancak onların kıskançlıklarını kontrol etmelerine biraz daha yardımcı olacak uyumlu bir birliktelik yakalamak da kadınlara kalıyor. Sevgilim çok kıskanç ne yapmalıyım sorusunu kendinize soruyorsanız deneyebileceğiniz bir kaç yöntemden hemen bahsedelim.

Pek çok erkek maalesef kadınların yakın erkek arkadaşları olmasından hoşlanmaz ve bunu da bazen açık açık bazen de üstü kapalı bir şekilde dile getirir. Sevgilinizi sadece arkadaş olduğunuz erkek arkadaşlarınızla tanıştırmak ve onlara güvenmesini sağlamak ilk önceliğiniz olmalı. Çünkü onlara güvenmedikçe size de güvenmeyecektir ve bu güveni sağlamak da arkadaşlarınızın sevgilinizin gözünde iyi bir izlenim bırakmalarından geçmektedir. Tabii ki siz de bu esnada arkadaşlarınızla olan ilişkinizin hep arkadaşça kalacağına dair ona gerekli hissiyatı vermelisiniz.

Bazen arkadaşlarımıza ayırdığımız vakiti sevgililerimize ayırdığımızdan daha fazla tuttuğumuz bir gerçek. Bu durum erkeklerin sevgililerinin gözünde ne kadar yer kapladıkları konusunda kuşkuya düşmelerine neden olabiliyor ve sevgiliniz ile arkadaşlarınız arasındaki vaktin dengesini doğru kuramadığınızı gösteriyor. Bu yüzden erkek arkadaşlarınıza ayırdığınız vakte dikkat ederek sevgilinizin içini rahatlatmayı unutmayın. Devamlı olarak arkaya itildiğini hisseden bir erkeğin kıskançlık duygusu devamlı olarak körüklenecektir.

Bazı kadınların sevgililerini kıskandırmaları halinde daha çok sevileceklerine dair düşünceleri olabiliyor. Ancak erkekler bu şekilde kasıtlı bir kıskanmaya maruz kaldıklarında, kalıcı olarak kıskançlığı içselleştirebiliyorlar ve bir daha size güvenmeme yönünde düşüncelere sahip olabiliyorlar. Sizi daha çok sevmesi için onu kıskandırmayı planlıyorsanız bu planınızı yeniden gözden geçirin deriz.

Tabii ki erkek arkadaşınızın veya eşinizin sınırlarını öğrenmek de çok önemli. Eğer kişisel özgürlüklerinize ciddi müdahalelerde bulunmuyorsa ufak kıskançlıkları gözünüzde büyütmeyin. Bazen erkekler için çok da büyük olmayan kıskançlıklar, kadınlar için fazla gelebiliyorlar ve bu nedenle ilişkiler ayrılıkla sonlanıyor.

Elbette kıskançlığın üstesinden gelemeyeceğiniz kesin hale geldiyse ve uyumlu bir şekilde yaşayamıyorsanız ayrılık da düşünmeniz gereken ihtimaller arasında. Uyumsuz bir ilişkiye devam etmek size ayrılığın geçici acısından çok daha fazla zarar verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.