Sigaranın Zararlarına Karşı TERE KÜRÜ..

Sağlık

sigara_birakma

Öncelikle bakalım sigaradan nasıl etkileniyoruz !!!

* Sigara kılcal damarları daraltır ve kan dolaşımını zorlaştırır. Bu etki sonucunda cildinizde soluk bir görüntü oluşur.

* Vücuttaki C vitaminini azaltır. Cilt ve vücut sağlığında eksikliklere yol açar. Cildin içeriden beslenmesi için ihtiyaç duyduğu temel vitaminler arasında C vitamini bulunur ve sigara içen kişilerde C vitamini eksikliği cilt sorunlarına zemin hazırlar.

*Sivilce ve aknelerin hızla iyileşmesi, cildinizin genç kalması için cilt hücrelerinin yeterli düzeyde kendini yenilemesi gerekir. Sigara içen kişilerde hücre yenilemesi yavaşlar ve cildi çabuk yaşlanır.

* Ciltte su oranı düşer, cilt kurumaya ve çatlamaya başlar.

* Cildin esnekliği; kırışıklığı geciktirir ancak sigara içen kişilerde cilt kırışıklığına karşı risk altındadır. Üstelik sigara içerken dudak hareketlerinden dolayı dudak üstünde erken yaşta kırışıklıklar görülebilir.

* Sigara içenlerle ilgili yapılan araştırmaya göre içmeyenlere göre ciltlerinin 5 kat daha fazla yaşlandığını görülmüştür.

* Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı açıklamaya göre birçok ülkede akciğer kanseri görülmektedir ve bu hastalık sigaranın sebep olduğu ölümcül sonuçlardan sadece biridir.

* Sigara içen kişiler kendilerine zarar verdikleri gibi çevrelerinde bulunan kişilerede zarar verir. Bunlara pasif içici denir. Sigaranın vücuttaki tüm doku ve organlara sayılamayacak kadar çok zararı vardır.

* Sigaranın en büyük zararını %10-15 kilo eksikliği ve zeka geriliği ile anne karnındaki bebek görür.

* Tütün içinde bulunan Karbonmonoksit, Nikotin, Katran gibi zararlı maddeler akciğer kanseri başta olmak üzere, solunum sistemi hastalıklarından olan bronşit ve amfizeme gibi hastalıklara neden olur. İçilen her sigara sizi kansere bir adım daha yaklaştırır. Sigara içenlerde akciğerlerin doğal savunma sistemi bozulur ve buda enfeksiyon kapma riskini artırır.

* Sigarada bulunan Karbonmonoksitin kandaki oksijeni yok etmesiyle damarlarda kolestrol depolanır ve bunun neticesinde kalp krizi riski artar.

* Yemek borusu ve midede ülser, kanama ve kanser oluşumu artar. Pankreas kanseri riski fazlalaşır. Sigara içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha fazla mesane kanserine yakalandıkları görülmektedir.

* Sigara içenlerin ellerinde ve parmaklarında sararmalar ve tırnaklarında kırılmalar görülmektedir.

* Sigara kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklara neden olur. Özellikle, damarlardaki tıkanıklık nedeniyle ancak organların kesilmesiyle tedavi edilebilen(Burger) hastalığı oluşur.

* Ağız kokusu, diş ve diş eti hastalıkları, diş kaybı ve tat alma duyusunda bozulmalar görülür.

* Beyin hücrelerinin ölümüne ve hafıza zayıflığına(Alzheimer) sebep olur.

* Koku alma duygusu azalır.

* Sigara içen bayanlarda rahim ve yumurtalık kısırlığı,erken menopoz ve rahim kanseri gibi tehlikeler görülür.

* Gözlerde katarakt yada körlük meydana gelebilir.

* Vücutta yorgunluk,ruhsal gerilim,aşırı stres ve uykusuzluk görülür.

* Cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyonda azalma ve döllenme yetersizliği meydana gelir.

* Vücuttaki insülin salgılama yeteneğini azaltarak şeker hastalığına sebep olur.

* Sigara, deri yapısının bozulmasına ve kırışıklıklara yol açar. Bunun yanında sigara içenlerin yaraları çok daha zor iyileşir. Bazen ameliyat sonrası yaraların iyileşmediği görülür.

* Sigara bağımlılarında kronik baş ağrılarına rastlanır.

Bu bilinen gerçekleri göz önünde tutarak daha duyarlı olmaya çalışmalıyız. Yeni nesle iyi örnek olup eğiterek onları büyük bir problem haline gelen bu ölümcül alışkanlıktan korumalıyız. Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir gelecek için sigarayı bırakın !:KK20:

İşte gördüğünüz üzere sigaranın en az bu kadar zararı var

Ve ben İBRAHİM SARAÇOĞLU’nun TERE KÜRÜ’nü farkettim 🙂 TERE KÜRÜ’nü vermeden önce tere’nin faydalarına bir bakalım :KK34:

– İştah açar.

– Hazmı kolaylaştırır.

– Bronşları temizler, öksürük söktürür.

– Safra ifrazatını arttırır.

– Grip ve soğukalgınlığının çabuk geçmesini sağlar. (hele ki şu kış günleri için birebir :KK66: )

– Kansızlığı giderir.

– Kandaki şeker miktarını düşürür.

– Tere çevre kirlenmelerine karşı kan temizleyici ve idrar söktürücüdür Böbrekleri ve idraryollarını temizler.

– Demir, fosfor, manganez, arsenik, bakır ve iyot gibi çeşitli madensel tuzları ve oli-go elementleri, C, A, B (iki), PP ve E vitaminlerini içeren tere kanı zehirlerden temizler.

– İdrar söktürür, mesanedeki ve böbreklerdeki kumlann atılmasını kolaylaştırır.

– Yapısında bol miktarda madensel tuzlar bulunduğundan organizmanın madensel tuz eksikliklerini giderir.

– Karaciğer ve safra kesesindeki yangıları temizler. Bedenimizin hastalıklara karşı direncini arttırır.

– İştah açar.

– Kandaki şeker oranını düşürdüğü için özellikle şeker hastalan bol bol tere yemelidir.

– Güç verir, dermansızlık ve halsizliğe karşı bire bir ilaçtır. (tam benlik)

*** Dünyanın en eski ve en ünlü hekimlerinden Hipokrat kanı zehirlenen hastalarını tere yedirerek iyileştiriyordu. Bu nedenle eserlerinde tereyi göklere çıkarır ve bir çok hastalıkların dermanı olarak över.

– Kanı temizlediği için tere sigaranın ve alkolün zararını da azaltır.

– Sinirleri yatıştırır.

– Saç dökülmesini ve saçların kepeklenmesini önler.

– Ayrıca havanda dövülüp cildin ya da yaranın üstüne sarıldığında, cilt hastalıklarını, bağ dokusu yangılarını ve kızıl yara denen şirpençeyi iyileştirir.

– Yapısındaki karoten sayesinde kadını da güzelleştirir. Cilde parlaklık ve pembelik kazandırır.

– Nefes alırken zorlanıyorsanız TERE KÜRÜ bunun büyük kısmını ortadan kaldıracak

AMAN DİKKAT : Tere’nin yaprakları sarardığı zaman zehirli maddeler üretir

Sigarayı bırakamayanlar için, nikotinin zararlarından kurtulmanız için İbrahim Saraçoğlu çok faydalı bir kür öneriyor. Bu formül sigaranın vücudunuza verdiği zararı tamamen ortadan kaldırmaz ama zararı en aza indirir :KK54:

Şimdi TERE KÜRÜ’müze geçelim :KK52: ( DEREOTU ile karıştırmayın aman )
Ayda sadece 5 gün yapacağınız bu kür, oldukça da basit. 5 gün üst üste yapılacak, kür bittikten sonra ise diğer aya kadar bir daha yapılmayacak.

5 gün boyunca, her gün bir bağ tere otu yiyeceksiniz. Ancak tere otunu saf olarak yiyeceksiniz, salataya falan katmayacaksınız. Veya tatlandırmak için limon falan sıkmayacaksınız. Sade yiyeceksiniz… Öğlene kadar bir bağ tere otunun yarısını, öğleden sonra diğer yarısını yiyeceksiniz.

Dikkat: Bu kürün idrar söktürücü özelliği vardır. Kürü uygularken idrara çıktığınızda yanma hissedebilirsiniz. Bunun zararlı bir şey olmadığını belirtelim. Bu ot aynı zamanda idrar yollarını da temizleyecektir.

Formülü uygulamaya başladıktan sonra 2 veya 3. günde balgam çıkartmaya başlarsınız. (Ayda sadece 5 gün arka arkaya uygulanıp bırakılacak, bir sonraki aya kadar uygulanmayacak bu formül)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.