Sığır iligi Kürü Saç Çıkartan, Saç Uzatan ve Saç Onaran Kür

Bitkisel Kürler

Sığır iligi Kürü Saç Çıkartan, Saç Uzatan ve Saç Onaran Kür

Saç dökülmesini durdurur. Dökülen saçlarınızı hızla yeniden çıkarır. Saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar.  Yanmış ve yıpranmış saçları hızla onarır.

Nasıl hazırlanır?

1 çay bardağı sığır iliği, yarım çay bardağı sıcak suda 3-4 dakika ve kısık ateşte kaynatılır. Blender yardımıyla iyice karıştırılıp süzgeçten geçirilir.

Krem kıvamına gelen iliğe 3-4 yemek kaşığı kadar yağ eklenerek rahat sürülebilir bir maske elde edilir. Bu maske tüm saça uygulanıp saçlar streç filmle sarılır.

Detaylar:

* Çörek otu yağı, badem yağı ve lavanta yağını tavsiye ederim. Elinizde bulunan bakım yağlarını da kullanabilirsiniz. Bu kürde asıl olan sığır iliğidir çünkü.

* Saç çıkartma ya da yanık saçları onarma amacıyla kullanıyorsanız çörek otu yağını kullanmanızı öneririm. Kokusundan rahatsız olmamanız için 1 çay kaşığı lavanta yağını ilave etmeniz iyi olur.

* Yine saç çıkartma amacıyla kullanıyorsanız ve rahatsız olmayacaksanız 1 çay kaşığı sarımsak yağı ilave edebilirsiniz; maskeyi güçlendirecektir.

* Amacınız saçlarınızın hızlı uzaması ise hint yağı gibi saç uzatan yağlar tercih etmeniz iyi olur.

* Maskeyi vitamin ampulleriyle zenginleştirebilirsiniz.

* Maskenin kullanım aşamasına kadar donmaması için sıcak su dolu bir kapta ya da radyatörün/sobanın üzerinde bekletebilirsiniz.

* En az 1-2 saat olmak üzere istediğiniz kadar bekletebilirsiniz.

* Bekleme esnasında saçınızı ne kadar sıcak tutabilirseniz etkisi o kadar artar.

* Uygulamak için protein günlerini ve yağ günlerini tercih etmeniz sonucu güçlendirir ve hızlandırır. Saç köklerini güçlendirmek ve yeni saç çıkartmak mineral günlerini de kullanmanızı öneririm. (haftada 2-3 kez)

* İstediğiniz sonucu elde ettikten sonra yavaş yavaş uygulama sıklığını azaltmanız daha iyi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.