Silikon taktırırken nelere dikkat etmeli?

Sağlık

Göğüs ölçüsünden memnun olmayan ya da sarkmalardan ve deformasyonlardan şikayetçi olan pek çok kadın çareyi gögüs estetiğinde buluyor. Ameliyat sırasında silikon taktıran ve gögüğlerini dikleştiren pek çok kadın özgüvenini de tekrar kazanıyor.

Estetik cerrahinin hızla ilerlemesiyle birlikte pek çok sorunun da ortadan kalktığını söyleyen Op. Dr. Hasan Fındık, önemli olanın kaliteli protez kullanılması olduğunun altını çiziyor. Doğru bir şekilde takılan protezin kişiye herhangi bir zarar vermediğini ve ömür boyu kullanılabildiğini belirten Fındık, isimsiz, onaysız, markasız, defolu protezlerin kullanılmaması gerektiğinin altını çiziyor.

Seri numarası bilinmeyen protezi kullanmayın

Doktor Fındık, hastanın doktorundan mutlaka konulan protezin markası, boyutu ve seri numarasının yazılı olduğu implant ID kartı alması gerektiğinin altını çiziyor. Estetik uzmanı, silikon boyuyla hastanın vücüt şeklindeki orantıya da dikkat çekiyor. Güzel bir görüntü için silikon ölçüsünün hastanın vücüt ölçüsüyle orantılı olması gerekiyor.

Op. Dr. Hasan Fındık’a göre ileride oluşabilecek kapsül kontraksiyonunu en aza indirmek için pürüzlü yüzeyli silikonlar tercih edilmelidir. Damla şeklinde veya yuvarlak mı konulacağı, yerleştirilecek bölgeye ve büyüklüğüne karar verirken; hastanın vücut yapısına uygun olarak cerrahının ayrıntılı muayenesi sonucunda karar verilebilir.

Doğru bir uygulamayla göğüs protezinin ortalama 45 dakikada takıldığını söyleyen Fındık, hangi protez konulursa konulsun kesinlikle kanser riski bulunmadığını da belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.