Şimdi korseler gerçek bir fetiş

Moda

korse

Bu sezon korseleri en çok Christian Dior, Antonio Berardi, Dolce & Gabbana ve Sportmax’te görüyoruz. Sportmax’te korseler daha spor bir havada, kumaş pantolonlarla kombinlenirken, Dior’da tozpembesi saten kumaşlarla gecelik esintisinde korselere rastlıyoruz.

Berardi her zamanki müthiş tasarımlarında korseyi ten renginde kullanıyor ve yine aynı renkte bir kumaş pantolonla giydirip üzerine kendinden işlemeli bir boleroyla, kadına hem seksapel, hem sadelik, hem de gizem katıyor.

Dolce & Gabbana’daysa korseler biraz daha geçmişe gidiyor ve bedenin tamamını kaplayacak ve sadece bacakları açık bırakacak şekilde vücudunuzu sarıyor.

KORSEYİ NASIL GİYMELİ?
Korselerinizi mutlaka akşam bir davete giymek için, gardırobunuzun en özel köşesinde tutun. Unutmayın, onlarla masum bir görüntü çizmek imkansız denecek kadar zordur. Mutlaka özel bir geceye ya da davete giderken, çok özel bir şekilde kombinlemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Siyah tayt: Son zamanların en yaygın trendi olan taytları seviyorum! Onlarla uyuyabilir, uyanabilir, spor yapabilir, ata binebilir, işe gidebilir, taşlı bluzlarla birlikte giyip diskoda eğlenebilir, sonra tekrar üzerine ayılı tişörtünüzü giyip uykuya dalabilirsiniz. Tabii bunların hepsini aynı taytla yapmanızı asla önermiyorum. Ama siyah taytınızı üzerine yine simsiyah D&G bir korseyle, ayağınıza dize kadar uzun Christian Louboutin çizmeler ve leopar desenli ceketinizle kombinleyerek çok fetiş bir görüntü elde etmeniz mümkün.

Jean: Korsenizi jean’in üzerine giyebilir, altına da çok şık bir topuklu ayakkabıyla seksi ama genç bir stil yaratabilirsiniz ve takılarla kıyafetinizi hareketlendirebilirsiniz.

Mini etek: Bence korseyi korse yapan en güzel detay mini etektir. Siyah dapdaracık eteğin üzerine giyeceğiniz parlak saten korse, size belki fazla iddialı gelebilir. Üzerinize giyeceğiniz siyah deri ceket hem daha hip, hem de seksi olmanızı sağlayacaktır.

Elbise: 50’li yıllardan esinlenen tasarımcıların dar inen, yaka dekoltesi olan, basenden dışarıya doğru açılan elbiselerinin üzerine, aynı renkte giyeceğiniz bir korse, hatlarınızı yuvarlaklaştırmanın yanı sıra, “şeker kız” görüntüsünden çıkarıp “seksi kız”a transfer ettirecek.

Kumaş pantolon: Korsenizi havuç sim bir kumaş pantolonla giyebilirsiniz. Bağcıklı, yüksek topuklu bir ayakkabı ve ceket giyerek daha şık ve sade bir kadın olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.