Sivilce lekelerinden kurtulmanın doğal yolları

Güzellik

ergenlik-sivilceleri
Yüzümüzde çıkan sivilcelerden kendi yöntemlerimizle kurtulmaya çalışırız. Sonuç kalıcı lekeler…
Peki ya şimdi yüzümüzdeki bu lekelerden nasıl kurtulacağız?

İşte sivilce lekelerinden kurtulmanın yolları…

1. Güneş koruyucu

Daha az dikkat çektiği yönünde kendinizi kandırdınız ve sivilcenizi sıktınız. Peki şimdi ne yapacaksınız? Fondötenle onu gizlemeden önce yapmanız gereken şey, en az 30 faktör bir güneş koruyucuyu cildinize uygulamak. Aksi takdirde hangi yöntemi uygularsanız uygulayın hiçbir faydası olmaz.

2. Elma sirkesi

Gün sonunda cildinizi yıkadınız, temizlediniz. Ardından seyreltilmiş elma sirkesini yüzünüze uygulayın. 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Bir parça pamuk ile cildinize uygulayın. Yarım saat boyunca cildinizde bekletin. O sizin yaptığınız hataları onarırken, siz ise keyfinize bakın. Sonra da yıkayın ve gece kreminizi uygulayıp misler gibi uyuyun.

3. Ciltteki sıvı kaybına organik bal

1 yemek kaşığı kadar organik balı tüm yüzüne uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekletmek, cildinize cenneti yaşatmak gibi bir etki yaratacak.

4. Maden suyunun buz hali

Maden suyunu buz kalıplarına doldurup dondurun. Her gün bir buz taneciğini cildinizde (tabii ki de temizken) gezdirin. İster yatmadan önce ister gündüz uygulayın.

5. Yağlı besinlerden uzak durmak, düzenli uyku ve sağlıklı beslenme

Ayrıca uzun süredir devam eden cilt sorunlarınız için evde doğal yöntemlerde tedavi beklemek yerine, bir cilt uzmanından yardım almak en akılcı çözüm olacaktır. Tedavi süresince doktor onayı da alınırsa bu yöntemleri de destek timi olarak kullanabilirsiniz.

7. Ceviz yaprakları

1 avuç ceviz yaprağını, 1 bardak suda kaynatın ve demleyin. Çıkan suyu cildinize pamuk yardımıyla uygulayın, yarım saat bekletin. Soğuk suyla yıkadıktan sonra, ceviz yaprağının iyileştirici gücünü hissedin.

8. Marul suyu mucizesi

Marul da cilt lekeleri için kullanılan besinlerden biridir. 25 gram marulu 3 su bardağı suda küçük parçalar halinde koyup kaynatın. Demlendikten sonra karışımı süzüp sabah ve akşam cildinizi marul suyu ile silin.

9. Toz şekerli bir peeling

Bu maddeyi uygulayacağınız zaman cildinizde sivilce olmaması gerekiyor. Çünkü sivilceli bir cilde peeling yapmak, yüze zımpara yapmaktan farksız. Peeling için; 1 yemek kaşığı toz şeker ile 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Cildinize masaj yaparak uygulayın. Cildinizin hassasiyetine göre zamanı ayarlayarak işlemi bitirin.

10. Kahve telvesi, maden suyu ve limon suyu karışımı

Kahve telvesi, maden suyu ve limon suyunu karıştırınve sivilceniz yokken, temiz cildinize masaj yaparak uygulayın.

11. Parmak kesesi

Buhar sayesinde yumuşamış cilde hafif hareketlerle parmak kesesi yapmak, ölü derilerden kurtulmanız için en kolay yoldur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.