Siyah Noktalar İçin ne Yapılabilir.

Güzellik

siyah-nokta
Bir takım kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik mamül kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonrasında ateşi kısarak başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu biçimde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin.

Haftada 2 defa uygulamak gerek
Daha sonrasında yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz. Düzenli biçimde yapılan işlem neticesinde siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını görebileceksiniz.

Siyah noktalara değişik öneriler:
1- birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üstüne beş bardak su eklenerek kaynatılıp bir akşam dinlendirdikten sonrasında siyah noktaların üstüne sürülür.

2- birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri miktarda su eklenerek kaynatılır. Soğuduktan sonrasında siyah noktaların üstüne sürülür.

3- bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve 2 damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına çok miktarda sürülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.