Siyah Noktaları Pratik Temizleme Yöntemi

Güzellik

siyah-nokta
Özellikle sivilceler sonrası kalan izlerden bir tanesi de siyah noktalardır. Bu durum güzellik ve bakım adına ciddi sorun teşkil edebiliyor. Bazen pek kafamıza dahi takmayız. Ama bir kere takıldık ise bir daha da bu takıntıdan kurtulamayız. Aslına bakarsanız siyah noktalardan kurtulmak o kadar da zor değil.

İşte size tavsiyemiz;
İlk olarak bir tane şırınga edinin. Tabi ki bu şırınganın iğnesi olmasın. Çünkü bizim kullanacağımız iğnesi değil sadece plastik bölümü.

İkinci olarak siyah noktaların olduğu yerleri yumuşatmanız gerek. Bunun için basit bir buhar banyosu düzeni kurun. Sıcak su ve havlu gibi. Buhar banyosu yapın yüzünüze.

Buhar banyosundan sonra iğnesini çıkardığınız şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırın. Siyah noktalar şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin ve o yönden bastırın. Yüzünüzdeki siyah noktalar hep aynı yönde çıkar.

Siyah Noktaları Temizledikten Sonra
Bu işlemden sonra yüzünüsü mutlaka bir temizleme losyonuyla temizleyin. 1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin.
Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

Unutmayın siyah noktalar sizin kaderiniz değildir. . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.