Solaryuma gitmek, yaşlanmak demek

Güzellik

solaryum
Dermatologlar bir konuda hemfikir; solaryuma gitmek, ‘kısa yoldan yaşlanmak’ demek. Kırışıklığı önlemek için E vitamini içerikli nemlendiriciler kullanmak, bol bol su içmek, sigaradan uzak durmak ise cilt için önemli.

İşte cildiniz için yararlı uygulamalar:

-Göz çevresi ve alında başlayan hafif kırışıklıklar için yaptırılacak botox uygulaması bu kırışıkların derinleşip yerleşmesini engeller ve oluşmuş olanları hafifletir.

-Cilt bakımı ve peeling gibi cildin dış katmanını rahatlatan uygulamaları yaptırmak gereklidir.

-Stres en büyük yaşlanma nedenidir, olabildiğince bundan kaçının.

-Sık kilo alıp vermek ve bilinçsiz diyetler cildinizi ve vücudunuzu kırıştırır. Kilo kontrolünüzü mutlaka bir uzman gözetiminde yapmalısınız.

– Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal sonucudur. Bunu ancak geciktirip hafifletebiliriz, ortadan kaldıramayız.

– Asitli içecekler, yağlı gıdalar selülit ve sivilce oluşumunu arttırır.
Asitli içecekler, fazla kuruyemiş tüketimi ve yağlı gıdaların selülit ve sivilce oluşumunu arttırır. Kırmızı renkli yiyecekler ve bol su cildiniz için çok sağlıklı.

– UV ışınları A ve B olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. UVA ışınları tüm UV ışınlarının yüzde 90’ını içermektedir ve gündüz yaz kış her hava şartların da mevcuttur. Bunun için her mevsim de SPF30 ve üzeri güneş kremini günde 2-3 kez tekrarlayarak kullanmak gerek.

– Teni koyulaştırmak için çaba gösterilmesi çok yanlış. Cilt tipi ve ten rengini korumak; kırışıklık, leke, ton farkı, cildin elastikiyetinin bozulmaması ve en önemlisi deri kanserinden korunma açısından çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.