Söyle Nesin Sen

Şiir Defteri

duygu-dolu-yazılar
Öyle bir sevinçsin ki sen, senden gelen her şeyde sevgi var hüzün var, bazen ince bir sızı, bazen sevinç, bazen tatlı bir hüzün, öyle tuhaf şeysin ki acıyı mutluluğu aynı anda birlikte yaşatıyorsun. Sevinçsin, rüyasın, pembe bir kelebeksin, düşlerimdeki peri kızı, gökyüzünde turkuaz mavisi, şeker pembesi, masallardaki prenses içimde bir sızısın.

Gitme sakın gidersen düşlerim sende kalır.

Ne güzel şeysin sen.

Söyle nesin sen…

Uzaklardasın o deniz ülkesinde, ama yanı başımda gibisin, sabah tanyeri sonbaharda akşam güneşi, rüzgarsın, çiçeksin, bahar meltemleri gibisin, kış ortasında sımsıcaksın, duygusun coşkun akan nehirler gibi, okyanuslar gibisin, sevinçlerin en güzeli, ince bir sızısın sen.

Gitme sakın gidersen düşlerim sende kalır.

Ne güzel şeysin sen.

Söyle nesin sen…

Baharsın çiçek kokan badem çiçekleri gibi pembe, çağla çiçekleri gibi beyaz, şeftali çiçekleri gib rengarenksin yeşilsin, mavisin, pembesin, yağmursun, gül yapraklarında damlasın, baharda papatya haziranda dolusun.

Gitme sakın gidersen düşlerim sende, aklım sende kalır.

Ne güzel şeysin sen.

Söyle nesin sen…

Gelinciksin bozkırlarda, eylülde sarı yaprak, kışın bembeyaz karsın, samanyolusun, gecenin karanlıklarında çoban yıldızısın, ışıksın içimi aydınlatan, ağustosta gece meltemleri, denizlerde yakamoz, okyanusta yelkenli.

Söyle nesin sen.

Ne güzel şeysin sen…

Yüksek tepelerden gelen çığsın sen, kar kadar beyaz kardelensin, müziksin şarkısın, romansın, bir şiirsin sen. Gitme sakın gidersen düşlerim sende kalır.

Ne güzel şeysin sen.

Söyle nesin sen…

İçimden rüzgar olsan gelsen diyorum, ansızın fırtına olsan dağılsa bulutlar, bahar olsa gelişinle, kelebek olsan uçsan başımın üstünde, sonra omzuma konsan, pembe kanatlarını seyretsem doyasıya, pembe bir kelebeğin sıcak kanatlarında bulsam kendimi sonra hiç gitmesen. Gitme sakın, gidersen düşlerim sende kalır.

Ne güzel şeysin sen.

Söyle nesin sen…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.