Su İçmenin Cilde Faydaları

Güzellik

su-icmenin-cilde-faydalari
Bol su içmek özellikle diyet yapanların ve kilo vermek isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden bir tanesi. Ancak su içmek sadece beslenmeyle ilgili konularda değil aynı zamanda cilt güzelliği için de vazgeçilmez konular arasında. Su içmenin cilde faydaları bu anlamda sayılamayacak kadar çok ve güzelliğine önem veren her kadının dikkat etmesi gerekenler arasında.

Cildimiz bütün vücudumuzu kaplıyor ve gün boyunca karşılaştığımız her şey aslında cildimiz üzerinde bir iz bırakıyor diyebiliriz. Her türlü dış koşula karşı vücudumuzun geri kalanını koruyan cildiminizin elbette zaman içerisinde yıpranmaya uğraması ve eski estetiğini, sağlığını yitirmesi gayet normal. Güzel görünen bir cildin ilk koşulu da kozmetik malzemelerinden önce sağlıklı bir cilde sahip olmak olduğu için cildinizin görünümüyle ilgili şikayetleriniz varsa öncelikle onu daha sağlıklı hale getirmek için bol bol su içmeye çalışın.

Günlük yaklaşık olarak 2 litrelik bir su tüketimi uzmanlar tarafından cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için şiddetle öneriliyor. Zira sağlıksız olarak görünen ciltlerin pek çoğunun esas sorunu muhafaza etmeleri gereken nemi kaybetmeleri ve bu nedenle kuruluk sorunlarıyla karşılaşmalarıdır. Vücudumuzun büyük bir kısmını su oluşturduğuna göre onu böyle bir kaynaktan mahrum etmek büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Ayrıca cildinizin bakımı sadece su içmekten ibaret olmasa da günlük su tüketiminizi düzenli hale getirmeniz ve cildiniz o gün ister iyi ister kötü görünsün sürekli olarak aynı şekilde bu su rejimine devam etmeniz gerekiyor. Cildinizin yetersiz miktarda su ile beslenmesi sonucunda kırışıklar, çatlaklar ve pek çok farklı rahatsızlık ortaya çıkmaktadır. Cilt dokunuzun yaşlandıkça kırışıklarla dolmasını sebebi zaten cildin nem ve sıvıya ihtiyaç duyan tabakasında gerçekleşen bozukluklardır.

Elbette cilt bakımına devam ederken nemlendiriciler ve diğer bakım ürünlerine devam etmeniz gerekiyor ancak cildinizi güzelleştiren ve gözeneklerinizi en çok açan maddenin tükettiğiniz su olduğunu unutmadan diğer ürünleri bir destekleyici olarak kullanmalısınız. Tek başına kullandığınız kozmetik malzemelerden medet ummak cildinizi pek çok farklı kimyasala da maruz bırakacaktır.

Sadece cildiniz değil, vücudunuzun her bir parçası temel olarak suya ihtiyaç duyduğundan dolayı onların da sağlıklı ve iyi çalışır durumda olması elbette ki cildinize de yansıyacaktır. Dediğimiz gibi günde 2 litrelik su tüketiminizi aksatmazsanız pek çok rahatsızlığın önüne geçmeniz olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.