Su Tedavisi – Su Kürü – Hidroterapi – Bitkisel Banyolar

Güzellik

cilt_su_guzel_banyo_dus
Şifalı Bitki Banyosu Hidroterapi hastalığın tedavisi için suyun kullanılması “su tedavileri” için ihtimamla hazırlanmış sağlık kap­lıcaları tesislerine sahip olan Avrupa’da çok popülerdir. Bunlar sık­lıkla suyun doğal iyileştirici gücünü arttırmak için veya vücut üzerinde özel etkiler üretmek için mineral suyu ve şifalı bitki banyoları içerirler.

Siz iyileştirici banyoları almak için birkaç basit gereçle, onların faydalarını evde elde edebilirsiniz. Tüm veya kıs­mi şifalı bitki banyoları, banyo küvetinden göz kadehine kadar her şekil ve boyutta gerçekleştirilebilir.

Temel olarak onlar, bitki haşlamaları veya kaynatmalarının ilave edildiği banyolardır. Kullanılan bitkiler ve ısıya bağlı olarak, bu tür banyolar beyni ve vücudu sakinleştirebilir veya uyarabilir, gözenekleri açar veya kapatır, iltihaplanmayı, kaşıntıyı veya ağrı­yı giderir ve başka değişik etkiler yapar.

Tam bir banyoya ilave etmek için bir haşlama yapmak için her halükarda birkaç gram­dan kilolarca bitki kısımları demet yapılır veya bir ipek veya baş­ka bir bez torba içine dikilir ve sonra bir litre veya daha fazla su­da kaynatılır. Kısmi banyolar için, tek fark daha küçük miktarların (genellikle tam banyonun üçte biri kadar) kullanılmasıdır.

Banyo­yu alırken, daha fazla özelliği elde etmek için torbayı suyun içine koyabilirsiniz ve sıkı bir keselenme için onu şifalı bitki “banyo ke­sesi” gibi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.