Süper dolunay İkizler burcunda. Sizleri neler bekliyor?

Burçlar

Süper dolunay İkizler burcunda. Sizleri neler bekliyor?

3 Aralık 2017’de dolunay İkizler burcunda oluşacak. Mynet Astroloji Uzmanı İrem Su bu önemli gelişmeyi sizler için yorumladı…

KOÇ

Sevgili Koçlar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticisi Merkür gerilediği için, yüksek eğitim, ticaret, hukuk, medya-yayıncılık, dini konularda, yabancı ülke ve şehre yapılacak seyahat, araştırma, girişimlerde gecikmeler olabilir. Şartlara ve duruma iyi bakalım. Bu Dolunay, daha önce tanıştığımız veya henüz karşımıza çıkmış kişilere güvenerek yola çıkmanın yanlış olacağını söylüyor. Geçtiğimiz Kasım ortası itibariyle yukarıdaki konularda başvuruda bulunduğumuz veya adım attığımız işlerle ilgili olarak Ocak 2018 tarihine kadar opsiyonlu düşünmeliyiz. Çünkü eksikler olabilir, yanlış anlaşılmalar veya henüz netleşmediği için bizi uğraştıracak işler karşımıza çıkabilir. Bu Dolunay önemli bir görünümle örtüşüyor. Jüpiter-Neptün arasındaki olumlu etkileşim, finansal ortaklık, miras, hisse payı, bankalarla alakalı konula, hukukla ilgili meseleler, hibelerle ilgili konularda olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Bir yerden destek görebilir, uzun zamandır uğraştığınız bir dava sonuçlanabilir.

Ancak şunu unutmayalım. 28 Kasım sonrası işlerin belli bir zaman aralığında tekrar gözden geçirilmesi, düşünülmesi gerekir. Sizi birileri umut veriyorsa, tamamdır bu iş diyorsa, elinizde bir belge dahi olsa, doğruluğuna, sağlamlığına önem veriniz. Tanımadığınız kişilere para vermeyin. Ödemede bulunmayın. Aceleci olmayın. Danıştığınız kişilerin veya size yardımcı olacak insanların ne kadar bilgili, uzman ve alanında yetkin bir kişi olup olmadığına bakın. Uzak bir yere evrak, belge gönderecekseniz ve acilse, mutlaka güvenilir firmalarla takibini yapınız. Yakınınız, kardeşiniz, kendi çevrenizle ilgili konular,  özellikle başka bir ülkeyle bağlantılı ise, siz veya onlar yardımcı olacaksa, araştırmadan, yüzeysel bilgiyle harekete geçmeyin, sözler vermeyin. Bir yere yerleşecekseniz, orada oturmayı, okumayı, lisans görmeyi, akademik eğitim yapmayı düşünüyorsanız, bu işlerinizi çok dikkatli ele alınız. İyi niyetli hareket edip, sonra yanılmayınız. Bir şeyler hoşunuza gider, karşınıza çıkar, size güzel gelir ancak bu gerçekten ne kadar yararlıdır, doğrudur bir bakınız. Belgesiz iş yapmayınız.
Sevgili Koçlar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: İş, eğitim, özel anlamdaki uzun seyahatleriniz yine iş-eğitim veya evlilik nedeniyle yabancı bir ülkeye yerleşim, yüksek eğitiminiz, akademik kariyeriniz,  ithalat ve ihracatla ilgili meseleler, yasa-yargıyla alakalı  konular,  maceralarınız, gönül ilişkiniz, eşiniz ve akrabalık ilişkileri, spor faaliyetleri, tanımadığınız kişilerle olan alışverişler, yayıncılıkla alakalı konularda  dikkatli olmalısınız. Riskli kararlardan uzak durunuz. Bahsi geçen konularda baskı, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız  halinde karar değişikliğinde bulunmamalısınız, bilinçli davranmalısınız. Abartılı düşünmemeli, sabırsız olmamalısınız. Yukarıdaki konularda  çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken dikkatli incelemek, analiz etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket etmekte yarar var. Rutin işlerinizi, hayatınızı, görevlerinizi yapmanızda sakınca yok. Bu süreçte, her meseleyi kendi içinizde ele alarak, durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

BOĞA

Sevgili Boğalar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz Kasım ortası itibariyle bu konularda hesap kitap yaptıysak şimdi duruma bir daha bakalım. Belki de ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilirler veya umduğumuz gibi gelişmeyebilir. Bir kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmak sakıncalıdır. Bizim de başkalarına borç vermemiz, onlara kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Kazanılmış paranın vergisini ödeyelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir.
Yüksek faizli borçlar altına girmemek lazım. Ocak 2018 tarihine kadar bu konularda dikkatli olalım. Nasılsa gelir, nasılsa ödenir, halledilir diyerek elimizdeki parayı harcayıp, sonra zor durumda kalmayalım. Burada önemli olan, kazancımızı risk altına alacak kararlar vermemektir. Kasım ayı öncesi görüşülen ve karara varılan işlerden para gelir ancak bunlar birkaç bölüm halinde ödenebilir. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında bir görünüm oluşacak. Size bir ortak, bir proje, bir fırsatla karşılaşmanız yönünde rahatlatacaktır. Bir evlilik veya güçlü biriyle ilişkiniz, ilerisi adına umutlandırıcıdır. Tabii ki bu tam olarak gerçekleşene kadar bu Dolunayda yukarıda izah ettiğim noktalara önem veriniz. Maddi hiçbir konuda hayali, yüzeysel ve rahat davranmayınız. Verilen sözlere, verdiniz sözlere dikkat ediniz.

Sevgili Boğalar, 3 Aralık  (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilir. Kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmayalım. Borç vermemiz, kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Kazanılmış paranın vergisini ödeyelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir. Yüksek faizli borç altına girmeyelim.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

İKİZLER

Sevgili İkizler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk gelince, evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Kasım ayı öncesi verilen kararlar şimdi yürürlüğe konabilir. Fakat bazı aksaklıklar Ocak ortasına kadar sürebilir. Kasım ortası itibariyle karşımıza çıkan teklif, kişi, durum ve olanakların doğruluğu, faydası, eksileriyle ele alınması gerekir. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir.

Bu Dolunayda devreye girecek Jüpiter-Neptün görünümü,  çalışma hayatı, kariyer yaşamı, toplumsal hayatımızı ilgilendiren konularda hayalci veya sadece çıkarlarımızı göz önüne alarak değil, azimli ve kararlı şekilde doğru bir iş üzerinde ilerlememiz yararlı olur. Şu andaki mevcut görevinize iyileştirmeler yapılır. Boşanma gibi olumsuz durumlarda, karşı taraf geri dönebilir veya boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Sağlığımıza önem verelim. İş haklarımızı bilelim. Yalancı, dolandırıcı, dedikoducu insanlara dikkat edelim. Bir şeyi tam olarak garanti değilse, güvenmeyelim. Fiziksel görüntümüzde yapacağımız değişimleri konusunda deneyimli uzmanlara gösterelim. Ehil olmayan kişilere gitmeyelim. Bir yere imza atmadan önce düşünelim, şartlara bakalım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

Sevgili İkizler, 3 Aralık  (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Eşiniz boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür gerilediği için, günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. Ortamda en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. Çünkü insan bazen hassasiyeti veya bilinçaltındaki bastırılmış duyguları,  işe yansır ve günlük yaşamın kalitesi bozulur. Onun içindir ki, bu Dolunayda önce, ruh sağlığımızı mutlaka önemsemeliyiz. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Kaderi, kendimizi, birileri yargılamak yerine mantıklı şekilde duruma bakmak lazım.

Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında olumlu bir görünüm meydana geliyor. Bu size aşk hayatınız, idealleriniz, hayalleriniz, vizyonunuz anlamında destek veriyor. Farklı bir bakış açısıyla hayatı ele almanızda, azim ve kararlılıkla ideallerinizi gerçekleştirmede, maneviyatınızı güçlendirmenizde, bilgelik kazanmanızda etkin oluyor. Ancak şunu da belirteyim. Bu görünüm, mistik, astrolojik, yardımseverlik, eğitimcilik, felsefik alanlara yönelişin, bu konularda çalışmanın işaretçisidir. Demek oluyor ki bu Dolunayda farklı bir arayışa geçebiliriz. Mana aleminin derinliklerine dalabiliriz. Bu çalışmalar bizi daha fazla kendine çekebilir. Fakat bu çalışmalarda doğru bilgi, doğru kaynak, doğru uzmanla yapılmasında yarar vardır. Bazen öyle biri karşımıza çıkar ki, bizi madde aleminden manaya taşır. Ben bu hali biraz sufizm olarak görüyorum. Fakat bu çalışmalarda kendimizi kaptırmak yerine, iyice bilgi sahibi olmak, bakmak, anlamak gerektiğini düşünüyorum. Yanlış işler ve yanlış yollara girmemek için aklınız başınızda olsun. Psikolojik ve bedensel sağlığınızda bir sorun varsa, şifa tabii ki Allahtan, ancak bundan maddi anlamda yarar sağlayarak sizi yanlış yönlendirecek kişilerden de uzak durunuz derim. Siz birilerine yardımcı oluyorsanız, ilmen kendinizi geliştirmeden bunu yapmayınız.

Sevgili Yengeçler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. İş ortamında en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Sağlık kontrollerimizi yaptıralım. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Eksiklerimiz var mı diye bakalım. Bilgisayar, belge, evrak, şifrelerimizi kontrol edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

ASLAN

Sevgili Aslanlar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bu durum aşk hayatımız, zevklerimiz, çocuklarımızla ilgili konular, becerilerimiz, zevkli yolculuklar, kurulan iletişimler, alınan haberler, gelir-geçer ilişkiler ve çocuk sahibi olma yönündeki kararlarımızın tekrar geleceğe yönelik şekilde ele alınması gerekir. Beklentilerimizin hakikaten sağlam temelli olması için, bizim gerçekçi düşünmemizde fayda var. Sosyal çevremizin, gruplar, arkadaşlıklar, karşımıza çıkan fırsatlar, kişiler hakkında akıllıca gözlemde bulunmamız yararlı olur. Bir kişi karşımıza çıkar bizi aşkta heyecanlandırır. Konuşmaları, hal ve tavırlarıyla etkiler. Ancak nasıl biridir anlamak gerekir. Sanatsal yeteneklerimiz hobi olarak mı değerlendiriyoruz yoksa bunları değerlendirmek istiyor muyuz?

Bu Dolunayda bir bakalım. Çocuk sahibi olmak istiyorsak bunun bir sorumluluk olduğunu bilelim. Çocuklarımızın gelişiminde sosyal çevre kadar, bizim ilgimizin de önemini bilelim. Karşımıza bir fırsat çıkabilir, bir gelişme yaşanabilir veya daha önce adım attığımız bir işle ilgili haber gelebilir. Hazırlıklarımızı gözden geçirelim, işlerimizi tamamlayalım. Merkür geri hareketi yeniden bir bakış demektir. Kasım ortasında sona ermiş bir ilişki yeniden canlanabilir. Bir arkadaşlık aşka dönüşebilir. Tekrar bir şans vermeden önce iyi düşününüz. Aynı durumları tekrar yaşamamak için. Yeni başlayan ilişki hakkında,  Ocak 2018 dek, temkinli olmakta yarar var. Bilgi ve  tecrübemizi geliştirmek amaçlı bir grup, ekip veya takım içinde  yer alabiliriz. Ancak çalışmalı, bilgilenmeli, kendimizi geliştirmeliyiz. Aşk hayatımız-umutlarımız, geleceğimizle ilgili konularda hayallere kapılmamalıyız. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında bir görünüm oluşacak. Ortaklaşa mal-mülk paylaşımı ve aileyi ilgilendiren konularda, yatırım veya borçlanmada hesabımızı iyi yapalım. İyi niyetimiz veya hırslarımızın kurbanı olmayalım.

Sevgili Aslanlar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Aşk hayatımız, zevklerimiz, çocuklarımızla ilgili konular, becerilerimiz, zevkli yolculuklar, kurulan iletişimler, alınan haberler, gelir-geçer ilişkiler ve çocuk sahibi olma yönündeki kararlarımızın tekrar geleceğe yönelik şekilde ele alınması gerekir. Gerçekçi düşünmemizde fayda var. Karşımıza biri çıkar. Bizi heyecanlandırır. Konuşmaları, hal ve tavırlarıyla etkiler. Ancak nasıl biridir anlamak gerekir. Çocuk sahibi olmak istiyorsak bunun bir sorumluluk olduğunu bilelim. Karşımıza bir fırsat çıkabilir, bir gelişme yaşanabilir veya daha önce adım attığımız bir işle ilgili haber gelebilir. Hemen karar vermeyelim. Hazırlıklarımızı gözden geçirelim, işlerimizi tamamlayalım. Merkür geri hareketi yeniden bir bakış demektir. Aşk hayatımız-umutlarımız, geleceğimizle ilgili konularda hayallere kapılmamalıyız. Geri hareket öncesi ayrıldığımız sevgilimiz geri dönebilir. Akıllıca duruma bakmakta yarar var.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

BAŞAK

Sevgili Başaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamızı, hiçbir şeyi hafife almamayı, araştırmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi gerektiriyor. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Kasım ortası itibariyle alınan kararlar, yapılan işler veya başlanan görevlerin Ocak 2018 ortasına kadar tamamlanması mümkündür. Aceleye getirmeyelim. Mesleki yönde alınacak kararlarımızı aile içinde görüşelim. İşimizdeki bir değişim veya gelişme kısa vadeli değil, uzun vadeli olarak gözden geçirilmelidir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım.

Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu Dolunay, Jüpiter-Neptün görünümüyle örtüşüyor. Sizin evlilik, yakın çevre, iş ortaklığı, kardeşlerinizle ilgili konularda kuvvet veriyor. İdeallerinize uygun insanı gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. Bu evlenmek veya evlilikteki sorunları çözebilmek adına destek diyebiliriz. Ben bu Dolunayda hangi konu olursa olsun, mantığınızı ön planda tutarak aşırı hayalci düşünmeyerek, yanlış-doğru ayrımını iyi yaparak incelemede bulunmanızdan yanayım. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım. Her şeyi biliyorum demek yerine öğrenmeye, bildiklerimizi tekrar gözden geçirmeye gayret edelim. Zamanı iyi kullanalım. İş-ev arasındaki dengeyi akılcı biçimde sağlayalım.
Sevgili Başaklar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamızı, hiçbir şeyi hafife almamayı, araştırmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi, yeniden bakmayı gerektiriyor. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım. Her şeyi biliyorum demek yerine öğrenmeye, bildiklerimizi tekrar gözden geçirmeye gayret edelim. Zamanı iyi kullanalım. İş-ev arasındaki dengeyi akılcı biçimde sağlayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

TERAZİ

Sevgili Teraziler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, uzun seyahatler, yüksek eğitimle ilgili işler, yabancılarla ilgili konular, gidiş-dönüş biletleri, ulaşımda tercih edilecek araçlar, bilgilenme, inancımız, hukuk, kişisel gelişim gibi konularda aldığımız haberlere, edindiğimiz bilgilere, kurulan bağlantılara, yapılacak işlere, evraklara dikkatlice bakmanın önemini işaret ediyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bizim de doğru ve yanlış kavramlarına göre meseleleri derinlikli ele almamız gerekiyor. Sözgelimi bir gelişme yaşandığında, bir haber aldığımızda onu iyi analiz etmeliyiz. Öğrendiklerimizi hangi çevrede, hangi alanda, kimlere ifade edeceğimizi bilmeliyiz. Eğer emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Kendimizi test etmeliyiz. Bir şeyden ne kadar eminim veya değilim. Bunu birilerine danışarak, yazışarak, konuşarak anlayabiliriz. Bir yerden başka bir yere yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Dışarıda edindiğimiz tecrübeleri, araştırdığımız konuları, ilginç fikirlerimizi veya inancımızı akademik bir tez hazırlamada kullanabiliriz. Yurtdışından getirdiğimiz ürünlere, satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli, uzun vadeli, garantili olmasına özen göstermeliyiz.

Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz.
Eğer dışarıdan bir şeyler getirtmeyi düşünüyorsak, güvenilir firmaları tercih etmeliyiz. Yüksek okul seçimi, yerleşim yeri, sınavlar, tayin, terfi gibi konuların, yılsonu hazırlıkları veya çalışmalarla ilgili kararlar bu Dolunayda tekrar gözden geçirilirse, eksikler tespit edilir. Haberleşmede aksama, yolculukta gecikme, iletişimle ilgili konularda özenli davranalım. Her şeyi kontrol edelim. Bunların bir kısmı en geç Ocak 2018 tarihinde hallolur. Jüpiter-Neptün görünümü Dolunayla örtüşüyor. Bize finansal konularda azimli ve kararlı olmayı sağlarken, sağlığımıza, çalışma hayatımıza, ideallerimize sahip çıkmamızda kuvvet aşılıyor. Fakat bu Dolunayda bizim mutlaka aklımızın başımızda olması, söylenenlere değil, ortada görünenlere önem vermemiz gerekiyor. Hayaller güzeldir ancak yanılmamak için, dikkatli olmak lazım.

Sevgili Teraziler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem(bilgisayar güvenliği)yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye hakkındaki kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Yeni bir gelişme olduğunda, bir haber aldığımızda iyi analiz etmeliyiz. Tam olarak emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Aldığımız ürünlere dikkat etmeli, mümkünse geri hareketi sonrasına bırakmalıyız. Satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli olmalıyız.  Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Trafikte kurallara uyalım. Yolculukta güvenilir firmaları tercih edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

AKREP

Sevgili Akrepler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, kazanç konularında kendi payımıza düşeni daha fazla önemsememiz doğaldır. Ancak Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda gerilediği için, bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir. Birilerine ihtiyaç duyabiliriz. Kredi, borçlanma, hibe, miras gibi dış kaynaklara ihtiyacımız olabilir. Durum böyle olunca ilişkilerimizi sorgulamak lazım. Bu destekler gelmediği takdirde, beklenenler gerçekleşmediğinde biz neler yapabiliriz. İşte bu Dolunayda buna iyi bakmak gerekiyor. Dünyanın bin bir türlü hali var diyerek kimseye güvenmeden ayaklarımızın üzerinde durmamız gerektiğini bilelim. Eşimiz, partnerimiz, iş ortağımız, ailemiz ve diğerleriyle olan bağımızı dürüst bir şekilde belirlemeliyiz. Birbirimize yaklaşımımız açık net ve doğru olmalıdır. Böylece zorda kaldığımızda insanlar samimiyetimizi sorgulamazlar. Biz de buna dikkat etmeliyiz. Kimler bize nasıl yaklaşıyor, neleri bölüşüyor, nelerde ayrılıyoruz. Karşılıklı çıkarlar üzerine kuruyoruz bir şeyleri, yoksa sevgi, güven, yardımlaşma olgularında şüphe ve kaygılar mı taşıyoruz.

Dolunayın gerçekleştiği bugün Jüpiter-Neptün arasında faydalı bir görünüm oluşuyor. Bu aşk hayatımızı manevi boyutta büyüten besleyen bir etki. Neyi istediğimizi bilerek seçim yapıyoruz. Aşkı daha farklı bir açıdan göreceğiz. Sadece cinsellik, maddi, o veya bu değerlere dayalı olmayacak. Manevi haz ile çevrelenen bu aşk, insanın başkasında kendini bulması haline dönüşecektir. Kısaca bu Dolunayda biz kendimize ne kadar dürüst isek buna uygun kişileri kendimize çekeceğiz. Şu aralar harcamalara dikkat edelim. Elimizde olanı koruyalım, alış-satış, ticaret, kredi gibi konularda temkinli olalım. En azından Ocak 2018 tarihine kadar piyasanın, şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçeni har vurup harman savurmayalım.
Sevgili Akrepler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Parasal kazanç, bağlantılar, girişimler ve işlerle alakalı konular, yatırım, ticaret ve hukukla alakalı konular ve parasal meseleler, sözleşme, kira kontratları, veraset davaları, para kazanmak amaçlı yapılan yolculuklar, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddi konular, taşınmaz mallar, eğitim giderleri, menkul değerler, borsa işleri, bir ürünün pazarlanması, para kazanmak amaçlı çalışmalar, gelir artışı, vergilerle ilgili konularda daha önce verilmiş kararları gözden geçirmemiz, bütçemizin ayarını bilmemiz gerekiyor.  Şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçeni har vurup harman savurmayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

YAY

Sevgili Yaylar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, burcunuzda gerileyen Merkür nedeniyle, sizin yaşamınız, ilişkileriniz, sağlığınız, insanlar üzerinde bıraktığınız etki, yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz yönünde kendinizi bir gözden geçirişiniz olarak yorumlanabilir. Bu bir filmin geriye sarılması gibidir. İnsan kendini biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilir. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis daha doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Şimdi bir ilişki eğer Kasım öncesi sona erdiyse, şimdi aynı meseleler zihnimizi kurcalayabilir. Bitmeseydi, acaba dönsem mi, ben de bir yanlışlık vardı, o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, neden bittiği neden ayrıldığınızı gerçekçi bir şekilde düşünmenizdir. Ben bu konuda Ocak 2018 tarihine kadar bir karar vermenizi tavsiye etmiyorum. Fiziki bir değişim düşünüyorsanız, sözgelimi saçınızın rengi, diyet, farklı bir imaj edinmek gibi. Bunları da her yönüyle ele alınız. Evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Bugün gözünüze hoş görünen veya rahatsız edici olan şeyler, yarın size farklı gelebilir. Aceleye etmeyin, abartmayın. İletişim çok önemli. Hem dışarıyla hem kendi içinizde huzuru yakalamak, insanın kendine olan dürüstlüğüyle ilintilidir.

Birilerine kendimizi beğendireceğiz diye, istemediğimiz rollere, şekillere hallere girmemek lazım. Evliliğinizde bir sorun varsa, her iki taraf da bunu çözümlemek istiyorsa, bir danışmandan yardım almakta fayda var. Kontratlar, sözleşmeler hukuka uygun şekilde gözden geçirilmelidir. Sadece fiziki beğenme temeline dayandırılan bir ilişki uzun ömürlü olmaz. Bunu da unutmayalım. Jüpiter-Neptün görünümü Dolunaya eşlik ediyor. Sizin kendinizi fiziki ve psikolojik anlamda arındırmanız, manevi yönlerinizi güçlendirmeniz, iç dünyanızdaki sıkıntıları aşabilmeniz için kuvvet oluyor. Sizi kendinizle, geçmişinizle yüzleştiriyor. Ancak bunu olumsuz değil, bilakis yüklerinizden arındırarak yapıyor. İç barış, maddi dünyanın insana yüklediği baskıların aslında insanın öz benliğine ait olmadığını öğretiyor. Dini, mistik, felsefik tarzda çalışmalara yöneltiyor. Hatta bu konuda başkalarına rehberlik edecek kıvama gelmenizi sağlıyor.

Sevgili Yaylar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür: Sağlığınız, imajınız,  yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz ve kişisel tüm kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizde yarar var. Kendinizi biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilirsiniz. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Geri hareket öncesi bir ilişki sona erdiyse, tekrar dönmeyi düşünebilirsiniz.  Bitmeseydi, ben de bir yanlışlık vardı, yoksa o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, gerçekçi düşünmenizdir. İmaj değiştirmeyi düşünüyorsanız, sözgelimi saçınızın rengi, diyet, farklı bir imaj edinmek gibi. Bunları da her yönüyle ele alınız.  Ayrıca evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Gerekirse bir danışmandan yardım almakta fayda var.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar Sevgili Kovalar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, beklentilerimizi toplumsal şartlar ve hedeflerimiz doğrultusunda gözden geçirmemiz gerekiyor. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda,  şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir. Çünkü biriyle tanışırız, hayatımızın merkezine alırız. Severiz, bağlanırız veya ilginç buluruz. Sözleri, tavırları, halleri bizi etkiler. Sonradan anlarız ki, yanlış, yalan dolan veya biz çok yüksek beklenti içindeyizdir. Bir misyon yükleriz, olmayacak kişilere. Bunlara dikkat edelim. Söylenen sözlere, söylediklerimize bakalım. Geleceğe dönük düşünmek gerekiyor. Gruplara girmek, sosyal medyayı takip etmek, bir ekip içinde yer almak, takım çalışması yapmak, kişinin kendini göstermede etkilidir. Ancak bunların çok iyi seçilmesi, gerçekten bize fayda veya zararının tespit edilmesi önemlidir.

Bu Dolunay, bizim sosyal ilişkilerimize ışık tutuyor. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Profesyonel anlamda düşünmek hem yeteneğinizi uygun alanda değerlendirmede hem de maddi kazanç sağlamada önem taşıyor. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Siz de yetki alanınız olmayan işlere kalkışmayın. Jüpiter-Neptün arasında faydalı bir görünüm oluşacak. Bu hem mesleki hem de kazanç anlamındaki işlerin kararlılık, azim ve dikkatli şekilde belirlenmesinde yardımcıdır. İdealist düşünmek, sizi yanlış yönde etkilememeleri için gerçekçi bir hedef belirlemeli, çok çalışmalısınız. Ona göre dostlar, gruplar içinde yer almalısınız. Dağınık değil, bilakis planlı çalışmalısınız. Tüyolar alarak değil yatırım konusunda uzmanlara danışmalısınız.

Sevgili Kovalar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler, grup ilişkileri, liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Bu konularda, gecikme veya zorluklarla karşılaşma riskini göz ardı etmeyiniz. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda,  şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

KOVA

Sevgili Kovalar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, beklentilerimizi toplumsal şartlar ve hedeflerimiz doğrultusunda gözden geçirmemiz gerekiyor. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda,  şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir. Çünkü biriyle tanışırız, hayatımızın merkezine alırız. Severiz, bağlanırız veya ilginç buluruz. Sözleri, tavırları, halleri bizi etkiler. Sonradan anlarız ki, yanlış, yalan dolan veya biz çok yüksek beklenti içindeyizdir. Bir misyon yükleriz, olmayacak kişilere. Bunlara dikkat edelim. Söylenen sözlere, söylediklerimize bakalım. Geleceğe dönük düşünmek gerekiyor. Gruplara girmek, sosyal medyayı takip etmek, bir ekip içinde yer almak, takım çalışması yapmak, kişinin kendini göstermede etkilidir. Ancak bunların çok iyi seçilmesi, gerçekten bize fayda veya zararının tespit edilmesi önemlidir.

Bu Dolunay, bizim sosyal ilişkilerimize ışık tutuyor. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Profesyonel anlamda düşünmek hem yeteneğinizi uygun alanda değerlendirmede hem de maddi kazanç sağlamada önem taşıyor. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Siz de yetki alanınız olmayan işlere kalkışmayın. Jüpiter-Neptün arasında faydalı bir görünüm oluşacak. Bu hem mesleki hem de kazanç anlamındaki işlerin kararlılık, azim ve dikkatli şekilde belirlenmesinde yardımcıdır. İdealist düşünmek, sizi yanlış yönde etkilememeleri için gerçekçi bir hedef belirlemeli, çok çalışmalısınız. Ona göre dostlar, gruplar içinde yer almalısınız. Dağınık değil, bilakis planlı çalışmalısınız. Tüyolar alarak değil yatırım konusunda uzmanlara danışmalısınız.

Sevgili Kovalar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler, grup ilişkileri, liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Bu konularda, gecikme veya zorluklarla karşılaşma riskini göz ardı etmeyiniz. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda,  şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

BALIK

Sevgili Balıklar, 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle, iş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifleri, iş şartlarımızı, patron konumundaki kişilerle ilişkimizi, sorumluluklar ve görevlerimizi şu aralar yerine getirirken, bir ileri bir geri durumlar yaşanabilir. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Ancak bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer bir yanlış varsa, şimdi onu fark etmek mümkündür. Daha önce verilmiş bir karar aleyhimize olacaksa, üzerinde düşünmek daha doğru bir tercihte bulunmamızı sağlayabilir. Ailemizle olan iletişim çok önemli. Sadece konuşan ancak dinlemeyen bir eş, anne veya baba, ev arkadaşımızla bir arada yaşamak pek kolay değil. Aynı şekilde bizim de bu şekilde davranışta bulunmamız iş hayatımızı etkileyebilir. İşimize karışan birileri olabilir. Ailemizle ilgilenmemiz gerektiği için, işlerimizi zamanında yapmak zorlaşabilir. Yerleşim yerimizden uzakta bir iş karşımıza çıkabilir.

Ev sahibimiz veya kiracımızla aramızda problemler oluşabilir. Bunların hepsi aslında bizim daha dikkatli şekilde duruma bakmamız yönünde faydalıdır. Merkür geri hareketi, onarım sürecidir. Demek oluyor ki, biz bugünlerde yaşadığımız aksilikleri geride bırakacak farklı çıkış yolları bulabiliriz. Yeter ki, bilinçli, soğukkanlı olalım. Ev-iş hayatımızla ilgili konuları akılcı şekilde ele alalım. Bugün Jüpiter-Neptün görünümü oluşacak. Bu sizler için, yurtdışı, eğitim, akademik kariyer, dini veya felsefik çalışmalar, keşif, mistizm, sanat, güçlü insanlarla karşılaşmak, bir proje ve planlamanın, ideallerinizi gerçekleştirme yönünde manevi bir desteğin, moral motivasyonun, kararlılığın işareti olacaktır. Benim tavsiyem yorumunuzda yer alan dikkat notlarını, Ocak 2018 tarihine kadar önemsemenizdir. Bu tarih sonrası, şimdi yaşanan sorunları aşabilecek yeni görüşme ve gelişmeler gündeme gelebilir.

Sevgili Balıklar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, iş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifi hemen kabul etmek, patron konumundaki kişilerle ilişkimize dikkat etmemek, sorumluluklar ve görevlerimizi ihmal etmek yanlış olur.  İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Ancak bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer bir yanlış varsa, şimdi onu fark etmek mümkündür. Daha önce verilmiş bir karar aleyhimize gelişecek, yapılacak analiz işimize yarayabilir. Yarım kalan işler bitirebilir. Bu süre içinde, dosyalarınızı, önemli evraklarınızı, bilgisayarınızı güvenlik anlamında koruyun. Eski meseleler gündeme gelebilir. Geri hareketten önce işten ayrıldıysanız, tekrar geri dönmeniz yolunda gelişmeler yaşanabilir. Kabul etmediğiniz bir iş teklifine şimdi evet diyebilirsiniz. Lütfen bir daha düşününüz.

Tüm burçlar için önemli Not:
Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.