Sütun Gibi Bacaklara Sahip Olmak Zor Değil

Güzellik

sutun-gibi-bacaklar
Cildin güzel görünmesi elbette önemli; ancak cilt güzelliği kadar bacakların şekli de çok önemlidir. Bacaklarınızın güzel bir şekil alması için günlük düzenli olarak bacak kaslarını çalıştıran spor yapmanız gerekiyor. Sporun bacaklara güzel şekil vermesinin dışında kan dolaşımını da artırdığı için cilt güzelliğinde ayrı bir öneme sahiptir. Yalnız spor yaparken bacak kaslarını çok fazla geliştiren sporları yapmamak gerekiyor. Bacaklarınıza güzel bir şekil vermek için Yürüyüş,yüzme step, aerobik sporlarına yönelmelisiniz. Bu spor dallarından birini ya da birkaçını yaptığınızda 2-3 ay sonra bacaklarınızdaki değişmeleri ve güzelliği hemen fark edeceksiniz.

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır
Bacak bakımı yapmak hiç zor değil sadece düzenli zaman ayırmanız gerekiyor. Piyasada satılan kaliteli bacak kremlerinden birini alın ve her banyodan sonra masaj yapar gibi bacağınıza bu kremi sürün. Yapacağınız bu masaj aynı zamanda kan dolaşımını artıracağından selülit oluşumuna da engel olacaktır.

Bacak bakımında şu noktalara dikkat ediniz:
Gün sonunda yorulan bacaklarınızı bir süre dinlendirin. Ayağınızı, bacaklardan başlayıp topuğa kadar kremleyin. Evde bunu yapabileceğiniz bir yere uzanın ve bacaklarınız kalbiniz seviyesinde bulunsun. Ayağınızın altına fazla yüksek olmayan bir yastık alın. Bacaklarınızı sırayla havaya kaldırın, el parmaklarınız ile kasları, uzun eksenleri boyunca güzelce sıkarak ovun. İlk olarak hafif olan masaj, giderek sertleşmelidir.

Yukarıda da değimiz gibi bacak güzelliğinde sporun rolü yatsınamaz; bu yüzden hemen her gün yürüyüş, aerobik, yüzme, egzersiz yapın. Egzersiz, kan akışını hızlandırır ve bacak kaslarınızı kanla doldurur, bacaklarınıza gerginlik ve sıkılık katar. Yürüyüş yapacaksanız giydiğiniz ayakkabıların rahat olmasına özen gösterin. Egzersiz esnasında terleyen ayaklarınızı hemen yıkayın ve güzelce kurulayın. Ter ve nem, birleşirse ayaklarınızda mantar oluşabilir.

Bacak bakımında, yüzünüze sürdüğünüz nemlendirici ve tonikleri sürün. Şayet bacağınızın derisi pürüzlüyse bitkisel sütlerleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Yüz güzelliğiniz ne kadar önemliyse bacak güzelliğiniz de en az o kadar önemlidir bu yüzden bacaklarınızıza güzel bir görünüm katmak için bu saydıklarımızı mutlaka düzenli olarak sürekli uygulayın.

Bacak güzelliğini engelleyen bir diğer önemli sorun ise bacak tüyleridir: Bacağınızdaki tüyler eğer yumuşak ise; bolca oksijen sürerek onları sarartıp, bacak renginizi aldırarak görünmez duruma getirebilirsiniz. Şayet yumuşak değil de sertseler, tüyleri kesinlikle almalısınız. Tüyleri almanız gerektiğinde değişik epilasyon teknikleri kullanabilirsiniz. Unutmayın kıllı bir bacak erkeklerin midesini bulandırır ve sizden uzaklaşırlar. Sakın bu duruma düşmeyin.

Selülit masajı
Biz kadınların kabusu selülitlerle mücadele etmek aslında hiç de zor değildir. Eğer selülit sorunu yaşıyorsanız evde bacaklarınıza selülit masajı uygulayabilirsiniz. Selülit masajının nasıl uygulanacağını aşağıda maddeler halinde ele aldık:

Yatağınızın üzerinde ya da yerde temiz bir bezin üzerinde oturun. İlk olarak bacaklarınızı yavaşça kendinize doğru çekin. Daha sonra ellerinizi bir bacağın 2 tarafını kavrayacak biçimde yerleştirin. Bilekten uyluğa dek tüm bacağı enerjik bir biçimde sıvazlamaya başlayın. Ayaktan başlayarak, baldırlarınızdan yukarı doğru, dizleri atlamadan, uyluğun en üstüne değin kesintisiz olarak sıvazlamaya sürdürün. Kan akışını canlandıran bu hareketi on – on beş defa yineleyin.

Sonra uyluğunuzu ellerinizle sıkıp sıkıp bırakın. Ellerinizi sıra ile kullanarak, ritmik hareketler ile, uyluklardaki etinizi sıkıp bırakın. Bu hareketler yaptığınızda uyluklarınızı sıkılaştırır ve cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Sonra sağ ve sol ellerinizle hızlı bir biçimde uyluğunuzu tekrar sıvazlayın. Bu hareketi yapmaya dizlerinizden başlayın uyluğunuza değin sürdürün.

Uyluğun ön ve dış taraflarına hafif yumruklarla sık sık vurun. Dediğimiz gibi selülitli olan yerlerde kan akımı son derece zayıftır. Bu yaptığınız hareketler kan akışının cildin üst bölümlerine kadar çıkmasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.