Sütyen değiştirmenin doğru zamanı nedir?

Yaşam


Kadın olmanın her açıdan biraz daha meşakkatli olduğunu biliyoruz. İşte sütyen değişim zamanı da bu yüzden fazlasıyla önemli. Sağlıklı bir bedene sahip olmak için kadın, hassa bedenine özen göstermelidir.

Çünkü meme kanserinden duruş bozukluğuna varana kadar birçok sebepten göğsümüze özenli bakmamız çok önemli. Doğru sütyen seçimi ayrı bir konu olarak şuracıkta beklesin. Çünkü daha da önemlisi bu sütyeni ne zaman değiştirmemiz gerektiğini bilmek…
Genişleyen sütyenlerden kurtulun

Sütyeninizin sarkması illa ki artık üzerinizden düşmesi anlamına gelmiyor. Ne zaman ki askılarını daha çok düzeltir oldunuz, işte o zaman o sütyen miadını doldurmuş demektir.

Hemen değiştirin. Çünkü göğsünüzü bir bütün halinde sarmayan sütyene kesinlikle ihtiyacınız yoktur.

Sütyenin göğüslerini sarmıyorsa

Siz belki de daha ilgi çeken bir görünün kazanmak için bedeninize biraz küçük gelen bir sütyen kullanmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak bu sağlığınızı tehlikeye atmak demektir. Çünkü göğsü sıkıştıran bir sütyen içindeki bezeleri de sıkıştırıyor demektir.

Bu sebeple, sütyeninizin askıları omzunuzda iz yapıyorsa, desteklemiyorsa ve sıkıştırıyorsa, onu hemen değiştirin.

Sütyen biçiminiz size uymuyorsa

Her kadının sadece büyüklük olarak değil yapı olarak da birbirinden farklı göğüsleri vardır. Bunca sütyen çeşidi sadece moda olsun diye değil, farklı göğüs yapılarına hizmet etsin diye var aslında.

Bunu şu şekilde ölçebilirsiniz: Eğer sütyeninizin ortası tam göğüslerinizin ortasına denk düşmüyorsa, bu sütyen sizin için uygun değil demektir.

Sizi rahatsız eden sütyeni kullanmayın

Öyle ya şimdi rengarenk, desen desen sütyenler var. Ama şöyle ki, eğer bu sütyen sizi rahatsız ediyorsa konu kapanmış demektir.

O sütyeni sırf çok para verdiniz diye, çok güzel rengi vardı diye, ama ben onu çok beğenmiştim diye birçok sebepten kullanmayın, atın.

Kilonuz değiştiyse

Kilo aldınız ya da verdiniz. Durum ne olursa olsun o sütyen artık size dar ya da bol gelecektir.

O kalıbın insanı olmadığınıza göre artık o sütyeni kullanmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.