Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Güzellik

takma-tirnak
Bayanların ellerini daha güzel ve bakımlı göstermek için uyguladığı yöntemlerden birisi de takma tırnaktır. Özel gün ve gecelerin kurtarıcısı olan takma tırnakları kullanırken çoğu zaman zorlanırız. Bunun nedeni uygun olmayan malzemeler kullanmamız ve uygulama esnasında yaptığımız yanlışlardır. Doğru malzemelerle ve biraz dikkatle muhteşem görünen tırnaklara sahip olabiliriz.

İşe ilk olarak takma tırnak seçimiyle başlıyoruz, şeffaf veya kendinden desenli tırnaklardan istediğimizi seçiyoruz. Tırnak seçiminden sonra, uygun bir tırnak yapıştırıcısı alıyoruz. Kendi tırnaklarımızın zarar görmemesi ve taktığımız tırnakların iyi sabitlenebilmesi için yapıştırıcı seçimi oldukça önemlidir. Bunun için tırnak yapıştırıcısı olarak kullanılan ürünleri tercih etmeliyiz.Tırnak yapıştırmak için gerekli malzemeler; takma tırnak, yapıştırıcı, törpü, aseton, pamuk ve yapıştırıcıyı uygulamak için fırça.

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

• Takma tırnakları yapıştırmaya başlamadan önce, tırnaklarımızda oje varsa bunları asetonla çıkartıyoruz ve tırnağımızın üzerini de güzelce temizleyip, tamamen kurumasını bekliyoruz.

• Takma tırnakların boyutları birbirinden farklıdır, yapıştırma işlemine başlamadan önce hangi takma tırnağı hangi tırnağımıza yapıştıracağımıza önceden deneyerek karar veriyoruz. Daha sonra fırça yardımıyla yapıştırıcıyı takma tırnağa sürüyoruz. Bunu yaparken yapıştırıcıyı fazla sürmemeye ve tırnaktan taşırmamaya dikkat etmeliyiz.

• Yapıştırıcı sürdüğümüz takma tırnağı, tırnağımızın dibinden yukarı doğru yapıştırıyoruz. Takma tırnağın iyice yapışıp yerine oturması için, 1 dakika kadar üzerine bastırıyoruz. Takma tırnak takarken en önemli işlem bu yapıştırma aşamasıdır. Dikkat etmezsek arada oluşan hava kabarcıkları, sonradan takma tırnağın yerinden oynamasına neden olup, bize rahatsızlık verebilir.

• Takma tırnaklarımız kuruduktan sonra, törpü yardımıyla istediğimiz şekli veriyor ve şeffaf tırnak tercih etmişsek, kendi zevkimize göre ojeyle boyayıp kurumasını bekliyoruz. Takma tırnaklar genelde uzun olur, uzun tırnaklarla rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, törpüleme işlemi sırasında biraz kısaltabilirsiniz. Takma tırnakları takarken, hangi elinizi kullanıyorsanız ilk olarak o elinizin tırnaklarından yapıştırmaya başlamalısınız. Yazdığımız bu ayrıntılara dikkat ederek, sağlam bir şekilde taktığınız tırnaklarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tırnakları takmak kadar çıkarmak da önemlidir. Takma tırnakları çıkarırken dikkat etmezseniz, kendi tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz. Uygun malzemeleri kullanarak kolaylıkla takma tırnaklarınızı çıkarabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; küçük bir kap, sıcak su, aseton, pamuk ve vazelin.

Takma tırnak nasıl çıkarılır?

• Takma tırnaklarımızın kolay çıkması için ilk yapılması gereken, tırnaktaki yapıştırıcıyı yumuşatmaktır. Bunun için kabımızın içine, yarı yarıya aseton ve su koyuyoruz. Tırnaklarımızı bu karışımın içinde 10 dakika kadar bekletiyoruz.

• Daha sonra tırnaklarımızı karışımın içinden çıkarıyor ve pamuk yardımıyla kuruluyoruz. Kuruyan takma tırnaklarımızı fazla çekmeden yavaşça kaldırıp, çıkarıyoruz.

• Son olarak, tırnaklarımıza vazelinle masaj yapıyoruz. Bu şekilde tırnaklarımızı nemlendirdiğimiz için yıpranmalarını engellemiş oluyoruz. Takma tırnağı takarken de çıkarırken de en çok dikkat etmemiz gereken şey, kendi tırnaklarımıza zarar vermemektir. Takma tırnak takılı olduğu sürece altta kalan kendi tırnağımız hava alamayacağı için, bu tırnakları 1-2 gün içinde çıkarmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.