Temiz Havanın Yararları

Yaşam

Bir temiz hava kürü, yağlı ciitler için olduğu kadar kuru ciltler için de koruyucu bir özellik gösterir.
Eğer cildiniz kuruysa…
Deriniz kötü nemlendirilmiştir. Bu olay genellikle yüzeysel dolajımın yetersiz olmasından ileri gelir. Temiz havada bulunan oksijen kan dolaşımım hızlandırır, böylece deriniz geniş ölçüde su ihtiyacını gidermiş, nemlendirilmiş olur.
Ama, dikkat! Rüzgar ve güneşin kurutu­cu bir etkisi vardır. Şu halde, büyük ölçüde süper nemlendirici bir krem kullanmalısısınız. Cildiniz daha esnek bir duruma geldiğinde bundan canlandırıcı bir tedavi olarak yararlanın: canlandırıcı krem veya güzellik serumu gibi.
Eğer cildiniz yağlıysa …
Bunun nedeni iç yağı salgılarının düzen­sizliğidir. Bu fazlalık genellikle bir sinirsel gerilime bağlıdır. Oksijen sinir sisteminin düzenleyicisidir ve bu sistemin çalışması da terlemeyi oluşturduğundan ter daha rahatça çıkabilir: ilk günler deride yağlı estetik açısından kötü bir görünüm yaratır, ama sağlığa yararlıdır. Temizleyici maskeler uygulayın, pisliklerin yok olduğunu görerek şaşıracaksınız. Pekiştiricileri kullanın. Yavaş yavaş salgılar düzene .girecek ve burada da açık hava kürünün yararlarını artırıcı özel bir tedavi yapma fırsatını yakalıyacaksınız. Eğer temiz hava kürü yapabilme şansınız yoksa, çevrenizdeki koruluklardan eliniz­den geldiğince yararlanmaya bakın. Eğer iyi bir balkonu bulunan azınlıklardansamz, sabahın ilk güzel saatlerinde yemeklerinizi burada yemekte tereddüt etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.