Transparan pudra nedir. Ne işe yarar?

Makyaj

transparan-pudra
Yüzümüze uyguladığımız makyajımızın genellikle dış etkenlerden, sıcaktan, terimiz yüzünden ve yanlışlıkla yüzümüze dokunduğumuzda hemen bozulduğu aşikar. Aslında bu kadar çok malzemeyi birbirine uyumlu bir şekilde uygulamak için verdiğimiz çabaların boşa gitmesine neden olan bu durum, son yıllarda giderek artan dayanıklı makyaj malzemelerinin varlığına rağmen hala rahatsızlık vermeye devam ediyor. Tabii ki makyaj uzmanları ve şirketler de kullanıcıların bu şikayetlerini bildikleri için bir çözüm yolu bulmayı unutmamışlar.

Transparan Pudra Nedir?
Transparan pudra, tam anlamıyla açıklamak gerekirse, adından da anlayabileceğiniz gibi şeffaf bir pudra türü. Makyajınızın üzerine uygulanan bu pudra, uzun yıllardır film sektörünün vazgeçilmezleri arasındaymış ancak şimdilerde yavaş yavaş normal kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başardı. Zira bunca yıl boyunca yüze sürüldüğünde görülmeyen bir malzeme olduğundan pek ilgi gösterilmemiş fakat transparan pudranın faydalarını saydığımızda bunun ne kadar yanlış olduğunu siz de göreceksiniz.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?
Şeffaf pudranın en önemli özelliği, yüzünüze uygulandığında görünmemesi. Ancak bu şeffaflık etkisinin çok önemli bir değeri var. Çünkü uyguladığınız makyajın rengini ve tonunu değiştirmemesi, alttaki makyajın etkisini tam anlamıyla verebilmenizi sağlıyor.

Uyguladığınız zaman makyajdan kaynaklanan yağlı ve parlak görüntüyü ortadan kaldırmanıza yardımcı olan şeffaf pudra, piyasadaki pudralı fondöten ürünlerini kullanmak istemeyenlerin de tercih etmeleri gereken ürünlerden. Böylelikle fondötenin verdiği kötü görüntü engellenebiliyor ve cildinizde sanki makyaj yokmuş gibi fondöten uygulamaları yapabiliyorsunuz.

Bunun yanında makyajınızın üzerinde bir tabaka olarak bulunması sayesinde, dış etkenlerin makyajınıza verdiği zararı önleyebilen transparan pudra, yüzünüzdeki hareketlerden dolayı malzemelerin belli bir noktada birikmesi sorununa da engel olabiliyor. Dolayısıyla transparan pudrayı kullanırken hem görünüm hem de makyajı koruma anlamında oldukça fazla sayıda avantajınız var.

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?
Pudramızı kullanmak için tek yapmanız gereken onu bir makyaj fırçasıyla hafifçe uygulamak. Ancak tek seferde bütün bir yüzünüze uygulamaktan kesinlikle kaçınmalı, bunun yerine çok parlama yapan ve korunması gereken bölgeler üzerine uygulamalısınız. Aksi taktirde bütün bir yüzünüz istemediğiniz kadar mat olacaktır ve bu durum fazla solgun görünmenize neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.